Wjechał w obszar zabudowany z prędkością 120 km/h i stracił prawo jazdy - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bydgoszcz

Wjechał w obszar zabudowany z prędkością 120 km/h i stracił prawo jazdy

Data publikacji 11.02.2019

Funkcjonariusze z grudziądzkiej „drogówki” zatrzymali kierowcę volvo, który w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 120 km/h. Policyjna kontrola zakończyła się nałożeniem mandatu i 10 punktami karnymi oraz zatrzymaniem prawa jazdy. 42–letni kierowca przez 3 miesiące nie będzie mógł siadać za kierownicą.

W miniony czwartek (7.02.19) policjanci z grudziądzkiej „drogówki” nadzorowali ruch na drodze krajowej nr 55. Funkcjonariusze w nieoznakowanym radiowozie bmw, wjeżdżając do miasta, zauważyli, że jadący przed nimi kierowca volvo jedzie zbyt szybko. Auto minęło tablicę z informacją o obszarze zabudowanym, jednak kierowca nie zmniejszył prędkości. Mundurowi zmierzyli prędkość pojazdu. Policyjny videorejestrator wskazał, że kierowca pędził 120 km/h, to siedemdziesiąt więcej niż można było o tej porze w mieście. Szybką jazdę natychmiast przerwali funkcjonariusze, zatrzymując pojazd do kontroli.

Okazało się, że samochodem kierował 42–letni mężczyzna. Policjanci za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Prowadzący auto został ukarany mandatem, a na koncie kierowcy pojawiło się 10 punktów karnych. Teraz właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące.

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja