Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Katowice

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 12.02.2019

44-letni aspirant sztabowy z gliwickiej drogówki wykazał się dużą determinacją, gdy wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Stróż prawa zauważył pijanego mężczyznę za kierownicą osobowego renault w Piekarach Śląskich. Już wtedy spróbował uniemożliwić mu dalszą jazdę – niestety bezskutecznie – kierowca zdołał odjechać. Policjant nie dał jednak za wygraną i ruszył za nim. Pościg zakończył się w sąsiedniej miejscowości, gdy pijany kierowca wjechał w słup. Gliwicki aspirant udzielił mu pierwszej pomocy, po czym przekazał przybyłym na miejsce służbom.

10 lutego br. po godzinie 22.00 funkcjonariusz ruchu drogowego służący w gliwickim garnizonie wracał do domu w Piekarach Śląskich. Zainteresował go stojący na skrzyżowaniu osobowy renault – jego tylne koło miało wyraźny defekt. Policjant postanowił poinformować o awarii kierowcę. Jednak gdy podszedł do jego samochodu i zapukał w przednią szybę, zrozumiał, że prowadzący pojazd mężczyzna jest kompletnie pijany.

Nasz kolega błyskawicznie zdecydował o podjęciu interwencji – otworzył drzwi, przedstawił się i próbował wyszarpąć kluczyki ze stacyjki. Kierowca nie dał jednak za wygraną, ruszył autem na skręconych kołach i uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Aspirant ponownie ruszył w stronę samochodu aby uniemożliwić jego dalszą jazdę. Tym razem pijany mężczyzna zdołał ruszyć, a cofając, potrącił policjanta otwartymi drzwiami.

Rozpoczął się pościg z dzielnicy Piekar – Kozłowej Góry do sąsiedniej miejscowości Orzech. Tam kierujący stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przydrożny słup energetyczny. Funkcjonariusz, jadąc za nietrzeźwym, cały czas informował policję o drodze ucieczki czerwonego renault, a nadjeżdżających z naprzeciwka ostrzegał światłami i sygnałem dźwiękowym. Z uciekającego samochodu odpadały zaś na jezdnię kolejno elementy uszkodzonej karoserii.

Po uderzeniu w słup kierowca został ranny. Gliwicki aspirant udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej, po czym przekazał przybyłym na miejsce służbom. 34-letni mężczyzna przyznał się do wypicia dużej ilości alkoholu. Po wytrzeźwieniu podejrzany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw, stracił też prawo jazdy. Czeka go proces karny i wyrok.

(KWP w Katowicach / mw)

  • rozbite auto i wóz straży pożarnej
  • rozbite auto i wóz straży pożarnej
Powrót na górę strony
Polska Policja