Policjant z Wrocławia złotym medalistą zawodów badmintonowych

Data publikacji 02.03.2019

Funkcjonariusz Wydziału Sztab Policji po raz kolejny wygrał ważne międzynarodowe zawody. Po sukcesach w Warszawie i Zakopanym, tym razem przywiózł złoto z Pomorza. 21. Turniej Babolat Cup rozegrany został w Policach. Impreza miała wymiar międzynarodowy. Udział w turnieju wzięło ponad 300 zawodników. Wrocławski policjant okazał się najlepszy w grze pojedynczej mężczyzn w kategorii powyżej 30 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W Policach rozegrano 21. Babolat Cup, czyli międzynarodowy turniej badmintona. W ciągu dwóch dni rozegrano ponad 500 meczów, a do rozgrywek zgłosiło się ponad 300 zawodników. Była to rekordowa liczba uczestników. Oprócz zawodników z Polski, była liczna grupa reprezentantów Niemiec, Norwegii, a nawet z tak odległych zakątków jak Nowa Zelandia.

W dwudniowych sportowych zmaganiach udział wziął również wrocławski policjant, członek IPA Region Wrocław - asp. Łukasz Nowakowski. W sobotnim turnieju seniorów, a także w niedzielnym turnieju dla zawodników bez licencji Polskiego Związku Badmintona - miał okazję zmierzyć się w grze pojedynczej i mieszanej. W pierwszym dniu zawodów wrocławianin uplasował się tuż za podium, ale za to w niedzielę zagrał zdecydowanie lepiej. W grze mieszanej wraz ze swoją badmintonową partnerką, w rozgrywkach grupowych, pokonali faworytów z Niemiec i do kolejnych rozgrywek wyszli z pierwszego miejsca. Odpadli dopiero w walce o awans do najlepszej czwórki.

Sukcesem zakończyła się dla Łukasza gra pojedyncza mężczyzn w kategorii powyżej lat 30. Po wygraniu grupy funkcjonariusz z Wrocławia doszedł do półfinału, gdzie po ciężkim trzysetowym pojedynku, pokonał zawodnika rozstawionego z numerem drugim. To otworzyło mu drogę do finału i walki o najcenniejszy medal. Ostatni mecz Łukasz również zagrał bardzo dobrze i tym razem w dwóch setach pokonał zawodnika ze Sławy i zdobył złoty medal!
Po medalach na turniejach w Warszawie i Zakopanym – tym razem Łukasz Nowakowski przywiózł złoto z Pomorza.

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że to nie koniec. Czekamy na kolejne sportowe sukcesy wrocławskiego policjanta.