Niebezpieczny żart z uprowadzenia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łódź

Niebezpieczny żart z uprowadzenia

Data publikacji 13.05.2019

Dyżurny pełniący służbę na stanowisku kierowania Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymał dramatyczny telefon. Z relacji świadka wynikało, że ktoś uprowadził młodą kobietę na osiedlu Teofilów w Łodzi. Sprawa została potraktowana bardzo poważnie i do odnalezienia kobiety zaangażowane zostały znaczne siły policyjne. Ostatecznie okazało się, że porwanie zostało zaaranżowane i miało stanowić prezent urodzinowy dla 23-latki.

12 maja 2019 roku około godziny 21:00, dyżurny z Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony, że na ulicy Łanowej najprawdopodobniej doszło do uprowadzenia młodej kobiety. Z relacji świadka wynikało, że młoda dziewczyna została wciągnięta do volkswagena passata przez dwóch zamaskowanych sprawców. Kobieta wzywała pomocy i szarpała się z napastnikami. Ostatecznie założono jej na głowę torbę i została umieszczona na tylnym siedzeniu pojazdu. Następnie samochód prowadzony przez jednego z mężczyzn ruszył z piskiem opon w nieznanym kierunku. Policjanci potraktowali sprawę bardzo poważnie. Istniało podejrzenie, że kobieta mogła stać się ofiarą poważnego przestępstwa. Podczas szeroko zakrojonych działań poddano analizie zapisy monitoringu i rozpytano szereg osób mogących być świadkami opisanego zdarzenia. Policjanci zaangażowani w sprawę bardzo szybko ustalili młodego użytkownika samochodu porywaczy oraz miejsce jego aktualnego pobytu. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że wytypowany mężczyzna wraz ze swoimi znajomymi i rzekomo uprowadzoną 23-latką przebywali w podłódzkiej miejscowości w tzw. „escape roomie”, zaś samo porwanie miało być prezentem przygotowanym przez znajomych kobiety z okazji jej urodzin. Osoby uczestniczące w zabawie nie zdawały sobie sprawy z niebezpiecznych konsekwencji swojego żartu.

Pamiętajmy!!!

Nieprzemyślane żarty związane z pomysłowym sposobem obchodzenia urodzin, czy też innych uroczystości mogą nieść za sobą negatywne i daleko idące konsekwencje. Symulowanie przestępczych zachowań angażuje niepotrzebnie policjantów, generuje koszty związane z prowadzonymi poszukiwaniami oraz naraża uczestników na zainteresowanie i zdecydowaną reakcję służb stojących na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego. Taka zabawa może mieć przykre konsekwencje związane z kontrolą drogową, bądź zatrzymaniem. Należy pamiętać, że w tym czasie inne osoby znajdujące się w położeniu realnie zagrażającym ich życiu i zdrowiu mogą nie otrzymać na czas pomocy z uwagi na zaangażowanie służb w ratowanie fikcyjnej ofiary. Decydując się na oryginalne celebrowanie jubileuszu pomyślmy o tym, aby zrobić to w sposób rozsądny i odpowiedzialny.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja