Policjanci z powiatu wadowickiego pomogli choremu mężczyźnie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kraków

Policjanci z powiatu wadowickiego pomogli choremu mężczyźnie

Data publikacji 23.05.2019

Podkom. Łukasz Madeja p.o. z-cy komendanta komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej, asp. szt. Krzysztof Kozieł p.o. kierownika wydziału kryminalnego wadowickiej komendy oraz asp. szt. Paweł Golonka p.o. kierownika Posterunku Policji w Brzeźnicy pomogli mężczyźnie choremu na cukrzycę.

21 maja br. policjanci wracając z Komendy Wojewódzkiej Policji zauważyli na ul. Skotnickiej w Krakowie VW golfa, który był zaparkowany na środku jezdni utrudniając przejazd pozostałym pojazdom. Kierowca tego samochodu naprzemiennie sygnalizował zmianę pasa ruchu. Sytuacja spowodowała, że zaczął tworzyć się korek, a kierowcy omijali samochód jadąc poboczem. Policjanci bez chwili wahania zatrzymali pojazd i pobiegli sprawdzić co się stało. Kierujący nie reagował na zadawane pytania, był niekomunikatywny i tracił przytomność. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że mężczyzna choruje na cukrzycę, o czym powiadomili służby medyczne. Następnie zabezpieczyli miejsce, jeden z funkcjonariuszy pobiegł do sklepu po słodki napój podnoszący poziom cukru, ponadto skontaktowali się z rodziną mężczyzny. Gdy na miejsce dotarła karetka pogotowia, 72-letniemu mieszkańcowi powiatu krakowskiego, została udzielona fachowa pomoc medyczna.  

Policjanci apelują by nie przechodzić obojętnie obok osób, które potrzebują pomocy. Jeśli nie potrafimy pomóc, poprośmy kogoś o reakcję lub wykonajmy telefon pod nr alarmowy, być może tylko taki krok uratuje komuś życie.

(KWP w Krakowie/ mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja