Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lublin

Lublin: Policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas pierwszego meczu FIFA U-20 Polska 2019 w Piłce Nożnej

Data publikacji 24.05.2019

Wczoraj w Lublinie rozegrano pierwszy mecz FIFA U-20 Polska 2019 w Piłce Nożnej. Na stadionie Arena Lublin odbyło się spotkanie drużyn Tahiti i Senegalu. Dla kibiców mecz to sportowe, pełne emocji widowisko, dla nas policjantów to troska o bezpieczeństwo kibiców.

 

Za nami pierwszy mecz turnieju finałowego Mistrzostwa Świata U20 w piłce nożnej.  Wczoraj na stadionie piłkarskim Arena Lublin miało miejsce spotkanie reprezentacji Senegalu i Tahiti. Mecz oglądało kilka tysięcy kibiców. Nad bezpieczeństwem sympatyków sportu czuwali lubelscy policjanci.    

      policjant kieruje ruchem przed stadionem Arena Lublin                                                             

Do tego przedsięwzięcia lubelscy policjanci przygotowywali się od kilku miesięcy.  Dla nas zabezpieczenie mundialu rozpoczęło się już w zeszłym tygodniu, kiedy na Lubelszczyznę przyjechały pierwsze drużyny.

fot.: radiowóz na tle stadionu Arena Lublin

 

fot. policjantka podczas zabezpieczania meczu pod stadionem

Do zabezpieczenia imprezy zaangażowani zostali policjanci ze wszystkich pionów.   Niezmiernie ważnym aspektem jest dbałość o bezpieczeństwo osób i mienia, ale także bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Dbamy zatem o właściwą, sprawną i płynną   organizację ruchu zwłaszcza w okolicach stadionu i tak też było wczoraj.  

fot.: policyjny patrol pod Areną Lublin

 

fot.: kibice z rozwinietą flagą na tle radiozowu

W dniach, w których nie będą rozgrywane mecze główne nasze działania skierowane będą na miejsca, cieszące się największym zainteresowaniem turystów, będzie to lubelska starówka i ścisłe centrum miasta.  Wszystko oczywiście po to, by wszyscy czuli się w Lublinie bezpiecznie.

 

R.L.R.

 

 

Powrót na górę strony
Polska Policja