Rodzina łabędzi na "starej" siódemce – interweniowali policjanci - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn

Rodzina łabędzi na "starej" siódemce – interweniowali policjanci

Data publikacji 24.05.2019

Policjanci ostródzkiej drogówki brali udział w nietypowej interwencji. Tym razem musieli się zmierzyć z rodziną ... łabędzi. Dwa dorosłe ptaki z kilkoma pisklętami spacerowały po "starej" siódemce w miejscowości Grabin, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Nie było łatwo, ponieważ podjętą przez policjantów próbę przeprowadzenia "spacerowiczów" w bezpieczne miejsce, ptaki odbierały jako atak. W końcu udało się je przekonać, aby zeszły z drogi:)

Codzienna praca policjantów wielu osobom kojarzy się z zatrzymywaniem przestępców lub ujawnianiem wykroczeń drogowych. W codziennej służbie funkcjonariusze podejmują jednak wiele innych, dość nietypowych interwencji. Przykładem jednej z nich może być wczorajsze, nieoczekiwane pojawienie się rodziny łabędzi na "starej" drodze E-7.

Wczoraj (23.05.2019) przejeżdżając przez miejscowość Grabin policjanci ostródzkiej drogówki zauważyli, że jeden z kierowców daje im znaki, aby się zatrzymali. Początkowo funkcjonariusze byli przekonani, że osoba potrzebuje pomocy w związku z awarią auta lub zgubiła się. Ku ich zdziwieniu zobaczyli na drodze rodzinę łabędzi. Dwa dorosłe ptaki z kilkoma pisklętami spacerowały po jezdni.

Funkcjonariusze wstrzymali ruch pojazdów i podjęli próbę przeprowadzenia ptasich spacerowiczów w bezpieczne miejsce. Nie było łatwo. Dorosłe łabędzie odbierały chęć pomocy, jako atak i broniły swoich młodych. Do pomocy ruszyli również inni kierowcy i wspólnymi siłami udało się przekonać ptaki, aby zeszły z drogi.

ab/in

  • Po drodze E-7 spaceruje rodzina łabędzi - dwa dorosłe ptaki oraz 5 piskląt
    Rodzina łabędzi na "starej" siódemce
  • Po "starej" drodze E-7 spaceruje rodzina łabędzi oraz rowerzysta, który stoi na poboczu drogi
    Rodzina łabędzi na "starej" siódemce
Powrót na górę strony
Polska Policja