Areszt dla mężczyzny zatrzymanego w trakcie działań w związku z Marszem Równości - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny zatrzymanego w trakcie działań w związku z Marszem Równości

Data publikacji 08.10.2019

Dziś decyzją sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące został 41-latek, którego zatrzymano, gdy szedł z nożami w kierunku uczestników sobotniego marszu równości i pełniących tam służbę funkcjonariuszy. Obezwładnienie i natychmiastowe zatrzymanie mężczyzny przez policjantów z Wrocławia, pozwoliło na wyeliminowanie zagrożenia. Przy zatrzymanym funkcjonariusze zabezpieczyli dwa noże. Doprowadzony do prokuratury mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że do tego zdarzenia doszło w sobotę, 5 października br., przy jednym z wrocławskich hoteli zlokalizowanych w pobliżu Placu Wolności. W tym czasie na placu gromadzili się uczestnicy 11. Marszu Równości, nad bezpieczeństwem których czuwali dolnośląscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z innych garnizonów. Około godziny 14.30, tuż przed rozpoczęciem marszu, policjanci zauważyli mężczyznę, który trzymając w rękach noże, szedł w kierunku jego uczestników oraz funkcjonariuszy i wykrzykiwał religijne hasła. Policjanci pionu kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zareagowali natychmiast i skutecznie obezwładnili mężczyznę. Funkcjonariusze zabezpieczyli też dwa noże i przewieźli zatrzymanego mężczyznę do pobliskiej jednostki Policji, gdzie wykonano wstępne czynności z jego udziałem. Sprawdzenia potwierdziły, że 41-latek był już wcześniej notowany za przestępstwa i wykroczenia.

Następnie mężczyzna ten trafił do policyjnego aresztu, a później został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty w związku z tym zdarzeniem.

Dziś, 08.10.2019 r., na bazie zabranych przez policjantów i prokuratora materiałów dowodowych, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 41-latka na 3 miesiące.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja