Kolejna skuteczna akcja ostrołęckich policjantów - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna skuteczna akcja ostrołęckich policjantów

Data publikacji 30.01.2020

Po raz kolejny policjanci z ostrołęckiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przeprowadzili skuteczne działania wymierzone w nielegalny obrót papierosami. Tym razem policjanci zabezpieczyli niemal 6 tys. paczek papierosów różnych marek nie posiadających polskich znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy policjanci zsatrzymali dwie osoby. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na ponad 200 tys. zł.

Funkcjonariusze z ostrołęckiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją mają za zadanie m.in. zwalczenie przestępczości akcyzowej. Wczoraj po raz kolejny udowodnili swoją skuteczność. Kryminalni ustalili, że dwie osoby na terenie Ostrołęki posiadają nielegalne papierosy. Policjanci ustalili, jakim autem podejrzani o popełnienie tego przestępstwa będą się poruszać. Funkcjonariusze ustalili również dokładny adres ich przebywania.

Cała akcja została zaplanowana na środę, podczas jej realizacji funkcjonariusze zatrzymali busa ,w którym znajdowały się wytypowane osoby. W aucie policjanci zabezpieczyli 380 paczek, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. Jednak to nie wszystko. Policjanci cały czas kontynuowali swoje działania. W ich wyniku przeszukali jedną z posesji na terenie miasta, gdzie zabezpieczyli blisko 5,5 tys. paczek nielegalnych papierosów. Do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby. Mężczyzna w wieku 65 lat oraz 61-letnią kobietę.

Łącznie zostało zabezpieczonych niemal 6 tys. paczek papierosów nieposiadających polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego oszacowano na ponad 200 tys. zł.

To już kolejne skuteczne działania ostrołęckich policjantów wymierzone w zwalczenie przestępczości akcyzowej. Pamiętajmy również, że papierosy z przemytu z uwagi na to, że nigdy tak naprawdę nie znamy ich składu chemicznego stanowią duże zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

 

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony
Polska Policja