Nowe ustalenia w sprawie pobicia obcokrajowców na toruńskiej starówce - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Bydgoszcz

Nowe ustalenia w sprawie pobicia obcokrajowców na toruńskiej starówce

Data publikacji 14.02.2020

Policjanci z toruńskiej komendy prowadzą sprawę pobicia obcokrajowców. Nowe ustalenia wskazują, że napastników było 6. Funkcjonariusze nadal szukają osób mogących pomóc w ustaleniu personaliów podejrzanych, a także świadków zajścia.

Policjanci z toruńskiej komendy nadal poszukują sprawców pobicia obywateli Ukrainy, Rosji i Białorusi z uwagi na ich przynależność narodową oraz publiczne znieważenie na tle narodowościowym. 

Przypomnijmy: do zdarzenia doszło w niedzielę (09.02.20) około 1:30 u zbiegu ul. Podmurnej i Placu Teatralnego. W tej sprawie już przesłuchano w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego nastolatka.

Funkcjonariusze poznali również tożsamość kolejnych 3 uczestników zajścia (na publikowanych zdjęciach oznaczeni numerami „2” i „5” oraz osoba, której wizerunek nie był dotychczas publikowany). Mężczyźni nie zostali jeszcze zatrzymani, a funkcjonariusze nadal pracują nad ustaleniem ich miejsca pobytu. Dotychczasowe działania funkcjonariuszy doprowadziły do wykluczenia udziału w tym zdarzeniu dwóch osób przedstawionych na wcześniej publikowanych fotografiach. Okazało się, że mężczyźni oznaczeni na zdjęciach numerami „4” i „7” w tym miejscu znaleźli się przypadkowo. Sami zgłosili się do policjantów i zostali przesłuchani w charakterze świadków. Tym samym dotychczas zebrane informacje wskazują, że w atakującej grupie było 6 osób.  

Obecnie policjanci pracują nad ustaleniem danych personalnych mężczyzn ze zdjęć numer „1” oraz „8”. 

Kryminalni nadal apelują do świadków, którzy widzieli to zdarzenie lub rozpoznają osoby przedstawione na publikowanych zdjęciach o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, ul. Grudziądzka 17, tel. (56) 641 26 07 lub 112. 

Informacje można przekazać anonimowo.

Dziękujemy za dotychczas przekazane sygnały. 

  • Zdjęcie podejrzanego oznaczonego cyfrą 1
  • Inne ujęcie podejrzanego oznaczonego cyfrą 1
  • Napastnik numer 1 ujęcie przodem
  • Napastnik numer 1 ujęcie z góry
  • Napastnik numer 1 ujęcie z tyłu głowy z charakterystyczną maską na szyi
  • Podejrzany oznaczony cyfrą numer 8
  • Podejrzany oznaczony cyfrą numer 8 - inne ujęcie
Powrót na górę strony
Polska Policja