Policjant z Jawora został mistrzem Polski w sportowych zawodach strzeleckich Long Range w Orzyszu

Data publikacji 17.05.2021

Policjant z Jawora odniósł kolejny sukces w strzelectwie sportowym. W kategorii karabinu historycznego 100/200/300 - indywidualnie i drużynowo - zdobył tytuł mistrza Polski. W miniony weekend podczas finału zawodów Long Range w Orzyszu utalentowany jaworski strzelec asp. szt. Rafał Sokołowski zdobył ponadto jeszcze pięć medali na dystansach 100, 200, 300 metrów oraz wygrał trening strzelecki.

W miniony weekend na strzelnicy czołgowej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Bemowo Piskie w Orzyszu odbyły się zawody strzeleckie Long Range. W turnieju tym wziął udział policjant z Jawora - asp. szt. Rafał Sokołowski wraz ze swoją drużyną z jaworskiego Klubu Strzeleckiego „UR”. Występ w tym konkursie okazał się dla funkcjonariusza bardzo udany. Uzyskał on bowiem tytuł mistrza Polski, zdobywając jednocześnie złote medale w dwóch kategoriach: karabinu historycznego 100/200/300 indywidualnie i drużynowo. Dodatkowo utalentowany stróż prawa, który na co dzień jest dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, zdobył jeszcze pięć kolejnych medali na dystansach 100, 2000, 300 metrów oraz wygrał trening strzelecki.

Asp. szt. Rafał Sokołowski pasjonuje się strzelectwem sportowym od 17 lat. Od wielu lat odnosi sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się liczne zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2020 r. zdobył tytuł wicemistrza Europy w kategorii karabinu długodystansowego na dystansie 1000+ oraz karabinu historycznego open podczas finału zawodów Long Range European Championships w Drawsku Pomorskim. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym na mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Rafał jest także srebrnym medalistą finału Pucharu Polski Open. W 2014 roku, jako reprezentant Policji dolnośląskiej, wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014”, pokonując zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami z takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!