Charytatywny mecz piłkarski Policja - kadra gwiazd

Data publikacji 27.07.2008

Piękna pogoda i wspaniałe warunki do gry towarzyszyły rozegranemu dzisiaj spotkaniu piłkarskiemu drużyn Policji i kadry gwiazd. Licznie zgromadzona publiczność obejrzała bardzo ciekawy mecz, któremu towarzyszyła aukcja na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem policjantów 1:0.

Na Stadionie Gwardii w Warszawie zgromadziła się liczna publiczność: policjanci i pracownicy Policji z rodzinami, przedstawiciele kierownictwa KGP, związków zawodowych oraz delegacja Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Wszyscy gorąco kibicowali zawodnikom obu drużyn.

Honorowym trenerem drużyny Policji był Andrzej Strejlau - trener piłkarski i były selekcjoner reprezentacji Polski. W drużynie Policji zagrali między innymi nadinsp. Andrzej Matejuk komendant główny Policji, mł. insp. Jacek Zalewski dyrektor biura ruchu drogowego KGP, mł. insp. Marek Purzycki dyrektor gabinetu komendanta głównego Policji oraz przedstawiciele komendy stołecznej Policji i funkcjonariusze komendy głównej Policji.

Trenerem reprezentacji gwiazd był Władysław Stachurski. Na boisku na przeciw policjantów stanęli między innymi: Marek Włodarczyk, Piotr Zelt, Dorota Stalińska, Jarosław Bako.

Pierwsza połowa choć padało wiele świetnych strzałów zakończyła się wynikiem 0:0. Brak bramek zrekompensowały pokazowe parady bramkarzy obu drużyn: Marka Przewoźnika (Policja) i Jarosława Bako (kadra gwiazd).

W przerwie meczu odbył się pokaz cheerleaderek z zespołu Quest. Rozpoczęły się też aukcja charytatywna, wśród licytowanych przedmiotów znalazły się obrazy młodych podopiecznych fundacji oraz piłki z autografem Romana Koseckiego.

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu karnego dla artystów. Jego wykonawcą była Dorota Stalińska. Niestety strzał był niecelny, piłka o włos minęła prawy słupek. Wynik rozstrzygnął się dopiero na pięć minut przez wyznaczonym czasem meczu. Dla drużyny Policji bramkę zdobył zawodnik z numerem 21 - Jakub Ciesielski.

Zebrane na licytacji pieniądze w łącznej kwocie 2057 zł wpłyną na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.