Policjant Mistrzem Europy w ju-jitsu

Data publikacji 05.06.2009

Aspirant Tomasz Krajewski od 8 roku życia trenuje judo, a od 10 lat ju-jitsu. To właśnie w tej dyscyplinie sportu odnosi największe sukcesy. Jest 6-krotnym Mistrzem Polski, zdobywcą srebrnego i 2 brązowych medali Mistrzostw Europy. Policjant w swojej dotychczasowej karierze sportowej stanął także na podium Mistrzostw Świata w 2008 roku zdobywając brązowy medal. Ostatni sukces to tytuł Mistrza Europy i złoty medal zdobyty podczas zawodów w Czarnogórze.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w ju-jitsu odbyły się w Czarnogórze. Aspirant Tomasz Krajewski do zawodów przystąpił, jako aktualny Mistrz Polski. W jego kategorii wagowej 77 kg do walki stanęło 18 zawodników. Nasz zawodnik jednego dnia stoczył cztery walki pokonując rywali z Francji, Belgii, Czarnogóry oraz Ukrainy. Tym samym zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Europy.

Obecnie policjant przygotowuje się do zawodów Word Game, które odbędą się na Tajwanie. Tomasz Krajewski będzie jednym z 6 najlepszych zawodników świata w swojej kategorii wagowej zakwalifikowanym do tego turnieju.

(źródło: KWP w Olsztynie)