Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polsko-niemieckie patrole

Data publikacji 03.01.2007

Przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji i Wyższej Zawodowej Szkoły Policji Brandenburgii w Oranienburgu ustalili wczoraj program seminariów i szkoleń funkcjonariuszy polskich i niemieckich na 2007 rok. Współpraca między szkołami trwa już 11 lat.

W tym roku odbędzie się 8 seminariów. Polscy i niemieccy policjanci będą doskonalili znajomość prawa obowiązującego na terenie naszych państw. Funkcjonariusze uczestniczą również w praktycznych zajęciach z zakresu wspólnego pełnienia służby zarówno w Niemczech, jak i w Polsce.

W ubiegłym roku policjanci poznawali zasady podejmowania interwencji policyjnych. Wśród zajęć praktycznych znalazło się zatrzymywanie osób poszukiwanych oraz badanie stanu trzeźwości uczestników ruchu drogowego. Tematyka wspólnych seminariów w dużej części przygotowywana jest na podstawie doświadczeń zdobytych podczas wspólnych patroli.
 
- Polscy i niemieccy policjanci pełnią wspólną służbę patrolową po obu stronach granicy. I to oni najlepiej w praktyce wykorzystują zdobytą podczas zajęć wiedzę. Uczą się, w jaki sposób interweniować na terenie obcego państwa, a także jak stosować środki przymusu bezpośredniego, jeśli zajdzie taka potrzeba - dodaje Kristin Gebhardt-Zehmke z Wydziału Prawa Szkoły w Oranienburgu.
 
Program szkoleń polsko-niemieckich patroli jest bardzo szeroki. Oprócz tradycyjnych kontroli i legitymowania osób funkcjonariusze uczą się także zwalczania przemytu ludzi i towarów w pasie przygranicznym.
 
W Polsce tylko w Szkole Policji w Słupsku szkolą się policjanci w zakresie pełnienia służby na terenie Niemiec.

Powrót na górę strony