Nad jeziorem znaleziono zwłoki noworodka - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczecin

Nad jeziorem znaleziono zwłoki noworodka

Data publikacji 07.03.2007

Wczoraj rano mieszkanka Choszczna w czasie porannego spaceru nad brzegiem jeziora znalazła zwłoki noworodka. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj rano w powiecie choszczeńskim kobieta spacerująca brzegiem jeziora zwróciła uwagę na dziwne zachowanie swojego psa. Zwierzę pobiegło w zarośla za boiskiem sportowym, zaczęło ujadać i nie reagowało na wołanie właścicielki. Kobieta podeszła bliżej i zobaczyła leżące w trawie ciało przypominające płód ludzki. O odkryciu powiadomiła funkcjonariuszy Policji.

Wstępne ustalenia potwierdziły, że jest to noworodek w zaawansowanym stanie rozkładu. Zwłoki zakopane były w foliowej reklamówce niespełna 10 metrów od miejsca ich znalezienia. Prawdopodobnie ciało zostało wykopane i przeniesione przez zwierzęta.

Prowadzone przez policjantów komendy powiatowej Policji w Choszcznie wspólnie z prokuraturą rejonową intensywne czynności operacyjno-dochodzeniowe doprowadziły do ustalenia, że matką dziecka może być 24-letnia kobieta. Została ona zatrzymana wczoraj wieczorem w miejscu zamieszkania. Badania genetyczne oraz sekcja zwłok odpowiedzą na pytanie, czy zatrzymana kobieta była matką dziecka i czy urodziło się ono żywe. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Powrót na górę strony
Polska Policja