Reprezentacja polskiej Policji druga na Mistrzostwach Świata w Maratonie

Data publikacji 11.05.2011

Reprezentacja polskiej Policji wzięła udział w 7. Mistrzostwach Świata Policji w Maratonie, organizowanych w dniach 6 - 9 maja w Pradze. Mistrzostwa zorganizowano w ramach corocznego Volkswagen Prague Marathon, który w tym roku ukończyło blisko sześć tysięcy uczestników.

Reprezentacja polskiej Policji w składzie: podinsp. Maciej Wojciechowski - Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, asp. sztab. Jacek Misiewicz - Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie, asp. sztab. Dariusz Guzowski - Szkoła Policji w Słupsku, sierż. Paweł Piotraschke - Szkoła Policji w Słupsku oraz podinsp. Tomasz Kubicki - Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie, zajęła w doborowym towarzystwie doskonałe drugie miejsce i wywalczyła tytul wicemistrzów świata, ustępując tylko przedstawicielom milicji ukraińskiej. Z kolei reprezentacja gospodarzy mistrzostw uplasowała się na miejscu trzecim.

W zawodach wystartowały policyjne reprezentacje 17 krajów m.in. Kuwejtu, Mongolii, Holandii, Libanu, Emiratów Arabskich i Niemiec. Dodatkowym sukcesem było zdobycie brązowego medalu w klasyfikacji indywidualnej przez sierż. Pawła Piotraschke, który na podium uplasował sie tuż za zawodnikami z Ukrainy. Pozostali reprezentanci polskiej Policji zajęli następujące miejsca: Maciej Wojciechowski - 8. miejsce, Jacek Misiewicz - 9. miejsce, Dariusz Guzowski - 15. miejsce.

(WSPol. / ms)

• Od lewej: D. Guzowski, T. Kubicki, P. Piotraschke, M.Wojciechowski, J. Misiewicz