Polscy policjanci kontra ukraińscy milicjanci

Data publikacji 08.06.2011

Wynikiem 1:0 dla polskiej Policji zakończył się mecz piłki nożnej rozegrany 7 czerwca na stadionie sportowym DOSiR przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie pomiędzy przedstawicielami polskich policjantów a milicją z Ukrainy. Sportowym zmaganiom towarzyszyły pokazy musztry paradnej, sprzętu i wyposażenia polskiej Policji, a także tresury psów policyjnych.

Organizatorami imprezy pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji gen. insp. Andrzeja Matejuka oraz Wiceprzewodniczącego Rady m. st. Warszawy Sebastiana Wierzbickiego, byli m. in. Komenda Główna Policji, Centralne Biuro Śledcze KGP, Komenda Stołeczna Policji, Region CBŚ Stołecznej Grupy Wojewódzkiej IPA, Zarząd Główny NSZZ Policjantów, DOSiR Praga Północ m.st. Warszawy.

Imprezę „Na rok przed Euro 2012”, której główną atrakcją był mecz piłki nożnej pomiędzy polską Policją a milicjantami z Ukrainy, którzy przyjechali do Polski z dwudniową wizytą, rozpoczął pokaz musztry paradnej w wykonaniu orkiestry reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Następnie na murawie boiska spotkali się zawodnicy dwóch drużyn piłkarskich - przyjaciół Euro 2012 ( zespół międzynarodowy w skład, którego weszli zawodnicy polscy i ukraińscy) i gwiazd sportu i estrady. Zawodnicy rozegrali 30 minutowy przedmecz piłki nożnej, który zakończył się wynikiem 1:1. O wyniku tego spotkania ostatecznie zadecydowały rzuty karne, w których wynikiem 4:3 zwyciężyli zawodnicy przyjaciół Euro 2012.

Po recitalu polskiego piosenkarza, aktora teatralno-musicalowego i filmowego Michała Milowicza, oraz imponującym pokazie tanecznym cheerleaderek, odbył się pokaz tresury psów policyjnych oraz demonstracja interwencji policji. Dużym zainteresowaniem zgromadzonych na stadionie osób cieszył się również pokaz policyjnego sprzętu, a zwłaszcza miasteczko ruchu drogowego. Wreszcie po recitalu Marcina Klima nadszedł czas na oczekiwany przez sympatyków sportu główny punkt programu – mecz piłki nożnej pomiędzy polską Policją a milicją z Ukrainy. Szeregi polskich funkcjonariuszy, której trenerem był Andrzej Kuczyński a trenerem honorowym były selekcjoner reprezentacji Polski Andrzej Strejlau, zasilił sam Komendant Główny Policji gen.insp. Andrzej Matejuk, który był jednocześnie kapitanem polskiego zespołu. Oprócz tego w skład drużyny weszli Dyrektor Centralnego Biura Śledczego insp. Adam Maruszczak, naczelnik warszawskiego zarządu CBŚ mł. insp. Sebastian Michalkiewicz i rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji podinsp. Maciej Karczyński.

Film Polscy policjanci kontra ukraińscy milicjanci

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Polscy policjanci kontra ukraińscy milicjanci (format flv - rozmiar 9.95 MB)

W przerwie meczu odbyły się pokazy gimnastyki artystycznej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Irina”. Druga połowa meczu obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych, które wzmagały emocje kibiców, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla polskiej reprezentacji, a bramkę w 21 minucie meczu zdobył prawy obrońca reprezentacji Polski, Jarosław Torbicz. Na uwagę zasługuje fakt, że zmagania obu drużyn upłynęły w duchu sportowej rywalizacji i rozgrywek fair play.

Po meczu nadszedł czas na wręczenie dyplomów i podziękowania. Kapitan polskiej dużyny, gen. insp. Andrzej Matejuk, podziękował wszystkim piłkarzom za udział w spotkaniu i rywalizację godną sportowców oraz wręczył pamiątkowe puchary.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół Modern Talking Reloaded.

(Magdalena Wicha, foto: R. Horosz)