Policjanci brązowymi medalistami Mistrzostw Europy w Judo

Data publikacji 17.11.2011

Dwóch policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wróciło z Mistrzostw Europy w Judo z brązowymi medalami. St. asp. Robert Gnieździński wywalczył w austriackim Leibniz medal w kategorii wagowej 73 kg, natomiast mł. asp. Paweł Smoliniec - w kategorii 100 kg.

W niedzielę w austriackim Leibniz zakończył się turniej Mistrzostw Europy w Judo Masters. Dwaj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, st. asp. Robert Gnieździński i mł. asp. Paweł Smoliniec, wywalczyli brązowe medale. Pierwszy z nich zdobył brąz w kategorii wagowej 73 kg, natomiast drugi - w kategorii 100 kg. Droga do medalu była bardzo trudna. Turniej odbywał się w bardzo silnej obsadzie. Startowało 541 zawodników z 31 krajów.

To nie pierwszy sukces gdańskich judoków. Paweł Smoliniec to również tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Świata i wielokrotny reprezentant Polski. Wielokrotnie zdobywał medale Pucharu Świata. Robert Gnieździński jest również bardzo utytułowanym zawodnikiem. W swoim dorobku ma już trzy medale Mistrzostw Polski i medal Pucharu Świata.