Policjant z Jawora Mistrzem Świata w kulturystyce

Data publikacji 24.11.2011

Policjant z Jawora został Mistrzem Świata w kulturystyce klasycznej na tegorocznych mistrzostwach w Estonii. Funkcjonariusz stanął na najwyższym podium zarówno indywidualnie jak i w klasyfikacji drużynowej. Tym samym obronił tytuł indywidualnego mistrza świata zdobyty rok temu w Budapeszcie. Ponadto policjant zwyciężył również w tym roku w zawodach Arnold Amateur Classic 2011 w USA.

Jaworski dzielnicowy zdobył dwa złote medale podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w kulturystyce klasycznej, które odbyły się w dniach 19-21.11. 2011r. w stolicy Estonii Tallinie. Tytuł Mistrza Świata starszy aspirant Jerzy Pisulski zdobył drugi raz z rzędu, broniąc złota z ubiegłorocznych zawodów w Budapeszcie. W tym roku do indywidualnego zwycięstwa dołożył jeszcze, po raz pierwszy w historii polskiej reprezentacji, złoto w klasyfikacji drużynowej. Dopisując do tego pasma sukcesów podwójne zwycięstwo podczas wiosennych zawodów „Arnold Amateur Classic” odbywających się w amerykańskim Columbus w stanie Ohio można śmiało powiedzieć, że policjant zdominował świat kulturystyki klasycznej.

W tym roku na Mistrzostwa Świata w kulturystyce klasycznej swoje reprezentacje oddelegowało 30 państw, a wciąż rosnąca popularność tego sportu na świecie przyciągnęła konkurentów nawet z tak odległych krajów jak Australia, Japonia, Korea i RPA. Tym bardziej cenny wydaje się sukces Jerzego Pisulskiego. Nasz mistrz wystartował w kategorii wzbudzającej największe zainteresowanie - ponad 180 cm wzrostu. W stawce 18 zawodników policjant nie miał sobie równych i niezagrożony zdobył tytuł Mistrza Świata. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant Turcji a brąz zdobył inny reprezentant Polski – Mateusz Kołkowski. To nie był jednak koniec emocji, gdyż po wysłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego granego dla Jerzego Pisulskiego ogłoszono, że w klasyfikacji drużynowej Polska zajęła pierwsze miejsce i po raz pierwszy w historii rozgrywanych Mistrzostw Świata w Kulturystyce Klasycznej została drużynowym Mistrzem Świata. Mazurka Dąbrowskiego zagrano więc po raz kolejny.

Idąc za ciosem już w ten weekend ( 26-27 listopada) Jerzy Pisulski weźmie udział w kolejnych renomowanych zawodach – Mistrzostwach Świata weteranów, które odbędą się w Santa Susana w Hiszpanii.