Policjanci z KWP w Katowicach na podium

Data publikacji 24.04.2012

Bardzo dobrze zaprezentowali się śląscy policjanci podczas biegu maratońskiego, który odbył się przed kilkoma dniami w Dębnie. Funkcjonariusze reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce. Dziś otrzymali gratulacje z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp.Dariusza Działo.

Maraton w Dębnie z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę entuzjastów biegania. Tym razem na starcie stanęło 1131 biegaczek i biegaczy z Polski i zagranicy. Do mety 39 edycji maratonu dobiegło ponad 1000 uczestników, wśród których byli mundurowi z Katowic. Nasi koledzy nie tylko zdołali dobiec do mety lecz również osiągnęli bardzo dobre wyniki. Drużynowo zajęli drugie miejsce, ustępując jedynie koleżankom i kolegom reprezentującym Biuro Ochrony Rządu. Bezpośrednio za naszymi zawodnikami uplasowali się policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Maratończycy ze Śląska, którzy wrócili już do swoich obowiązków służbowych,  spotkali się dzisiaj z Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach nadinsp. Dariuszem Dzialo. Podczas spotkania szef śląskich policjantów pogratulował im sprawności, wytrzymałości oraz osiągniętego sukcesu sportowego.