Zdobył tytuł Mistrza Europy

Dolnośląski policjant zdobył tytuł Mistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 100 kg. Zawodnik wyciskając 220 kg wygrał również kategorię open. To kolejny tytuł naszego funkcjonariusza. Do chwili obecnej sierż.sztab. Andrzej Kocyła może się poszczycić tytułami Mistrza Świata, Mistrza Europy oraz Mistrza Polski służb mundurowych.

Na Teneryfie w miejscowości Guimar odbyły się IV Mistrzostwa Europy Policji i Straży Pożarnej w wyciskaniu sztangi leżąc. W zawodach wzięli udział najlepsi obecnie zawodnicy Starego Kontynentu. W kategorii do 100 kg nasz kraj reprezentował dolnośląski policjant - sierż. sztab. Andrzej Kocyła. W silnie obsadzonej kategorii rywalizowało 20 zawodników. Funkcjonariusz nie dał szans swoim rywalom wyciskając sztangę z ciężarem 220 kg. Jak dobry był to wynik naszego reprezentanta świadczy fakt, że wygrał również rywalizację w kategorii open zdobywając tym samym tytuł najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie.

Sierż. sztab. Andrzej Kocyła to funkcjonariusz Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pracujący w Legnicy. Jest aktualnym Mistrzem Świata i IX- krotnym Mistrzem Polski oraz Mistrzem Dolnego Śląska służb mundurowych. Tytuł Mistrza Świata zdobył w 2011 roku podczas Igrzysk Olimpijskich Służby Mundurowych w Nowym Jorku. Złoty medal zdobył uzyskując wynik 225 kg, pobijając rekord olimpiady aż o 25 kg.