Chciał skoczyć z mostu. Uratowali go policjanci - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Chciał skoczyć z mostu. Uratowali go policjanci

Data publikacji 26.04.2013

Dramatyczne wydarzenia rozegrały się dzisiaj wczesnym rankiem na moście w Wałbrzychu. Policjanci uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu. 35 - latek został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło 26 kwietnia 2013 roku około 4:20. Jako pierwsi na miejsce dojechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. Wkrótce pojawiła się także załoga pogotowia. Mężczyzna groził, że skoczy z mostu. Nikomu z ratujących nie pozwalał się zbliżyć do siebie. Na miejsce przybyli także policyjni negocjatorzy, ale mężczyzna nie reagował na prośby. Wezwano także Straż Pożarną, która zajęła pozycję pod mostem.

Po pewnym czasie mężczyzna wskazał dane personalne policjanta, który byłby w stanie jako jedyny odwieść go od popełnienia samobójstwa. Okazał się nim funkcjonariusz z Komisariatu w Boguszowie Gorcach - wezwany, natychmiast przybył na miejsce. Dzięki długim rozmowom policjantów z wałbrzyskiej jedynki i szybkiej reakcji funkcjonariusza z Boguszowa ostatecznie udało się odwieść 35 – latka od desperackiego kroku. Mieszkaniec Wałbrzycha decyzją lekarzy został przewieziony do szpitala.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja