Odpowie za uprowadzenie konkubiny - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uprowadzenie konkubiny

Data publikacji 11.09.2013

Puławscy policjanci zatrzymali 35-letniego Piotra Ch. podejrzanego o uprowadzenie swojej konkubiny. Mężczyzna wpadł w nocy pod jednym ze sklepów. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy - miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, w samochodzie, którym się poruszał, miał spakowane rzeczy osobiste, gdyż chciał uciec za granicę przed grożącą mu do odbycia karą za wcześniej popełnione przestępstwa. 35-latek trafił do policyjnego aresztu, a zaginiona wróciła do swojego domu. Za bezprawne ograniczenie wolności innej osoby zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Wczoraj przed południem dyżurny puławskiej Policji otrzymał informację o porwaniu. Świadkowie widzieli jak mężczyzna wciągnął do czarnego VW Golfa młodą kobietę wbrew jej woli, po czym auto odjechało w nieznanym kierunku.

Od momentu zgłoszenia do działań poszukiwawczych zaangażowano służby prewencyjne oraz funkcjonariuszy operacyjnych.Około północy policjanci zauważyli poszukiwany pojazd. Golf stał w pobliżu sklepu nocnego. Wewnątrz siedział poszukiwany 35-latek oraz zaginiona 22-latka. Obydwoje zostali przewiezieni do puławskiej komendy. Okazało się że zatrzymany wywiózł pokrzywdzoną w okolice wału wiślanego w Parchatce i ukrył się w zaroślach. Tam miał spożywać alkohol i środki odurzające.

Podczas przeszukania samochodu policjanci odnaleźli spakowane rzeczy osobiste. Zatrzymany tłumaczył, że chciał wyjechać za granicę by ukryć się przed grożącą mu karą pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa. W chwili zatrzymania 35-latek miał w organizmie 0,5 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Pokrzywdzona nie odniosła żadnych obrażeń ciała.

Za bezprawne ograniczenie wolności innej osoby zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja