Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocław

Śmiertelnie potrącił starszą kobietę i nie udzielając pomocy uciekł – wpadł w ręce policji

Data publikacji 19.11.2013

Policjanci z powiatu lwóweckiego ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie starszej kobiety, nieudzielenie pomocy ofierze wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze wpadli na trop sprawcy i samochodu, prowadząc żmudną analizę gromadzonych materiałów, zawężając obszar poszukiwań, sprawdzając m.in. warsztaty samochodowe, posesje, czy też obszary leśne. Zatrzymanemu, który został już tymczasowo aresztowany, grozi teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 17 października, około 19:00 w Chmieleniu. Przechodzącą przez jezdnię starszą kobietę potrącił kierujący samochodem osobowym, jadący od strony Jeleniej Góry. Sprawca, nie udzielając pomocy zbiegł z miejsca zdarzenia. Potrącona kobieta poniosła śmierć na miejscu.

Lwóweccy policjanci prowadząc czynności w tej sprawie poprzez media zwrócili się też do mieszkańców z prośbą o wszelkie informacje, które mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy śmiertelnego wypadku. Do wydziału kryminalnego wpłynęło wiele informacji jednakże żadna, nie przyczyniła się do ustalenia, kto mógł być sprawcą zdarzenia i gdzie się ukrywa.

Policjanci prowadzili żmudną analizę gromadzonych materiałów i dowodów zawężając obszar poszukiwań. Sprawdzano warsztaty samochodowe, posesje, czy też obszary leśne. Prowadzone drobiazgowe sprawdzenia pomału zaczęły przynosić oczekiwane efekty. Podejrzewanym o wypadek mężczyzną okazał się jeden z okolicznych mieszkańców. Na terenie jego posesji policjanci odnaleźli też samochód marki Ford, który nosił ślady wypadku. Auto zostało zabezpieczone do dalszych badań biegłego.

Zatrzymany, po przedstawieniu zarzutów, decyzją sądu, na wniosek prokuratury, został tymczasowo aresztowany. Teraz za spowodowanie śmiertelnego wypadku, nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Lwóweccy policjanci dziękują również wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy tej sprawie. Każdy sygnał, każde zgłoszenie od mieszkańców zostało dokładnie sprawdzone. To dzięki takim informacjom przy tej sprawie policjanci odnaleźli m.in. kradzione poza granicami naszego kraju BMW.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja