Udział polskiej delegacji w biegu i uroczystościach 70. rocznicy bitwy pod Monte Cassino

Data publikacji 19.05.2014

17 maja 2014 r. reprezentacja Komendanta Głównego Policji w lekkiej atletyce wzięła udział w biegu upamiętniającym poległych pod Monte Cassino polskich żołnierzy. „Bieg na Monte Cassino” był elementem obchodów 70-rocznicy bitwy i odbył się na dziesięciokilometrowym dystansie. Reprezentanci Policji uczcili tym samym pamięć przeszło tysiąca żołnierzy 2 Korpusu Polskiego, których szczątki spoczęły na wybudowanym tuż po wojnie Polskim Cmentarzu Wojennym. Komendę Główną Policji na uroczystościach reprezentował p.o. Dyrektora Gabinetu KGP insp. Robert Żółkiewski.

W biegu, którego start miał miejsce w miejscowości Cassino, a meta na szczycie benedyktyńskiego klasztoru, wzięła udział czteroosobowa reprezentacja Policji. Wszyscy startujący w niej zawodnicy ukończyli bieg i uzyskali następujące wyniki:

• podinsp. Maciej Wojciechowski  z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie – zajął 4 miejsce w swojej kategorii i 23 miejsce w klasyfikacji generalnej;
  • asp.szt. Adam Thiel z KPP w Lęborku (KWP w Gdańsku) – zajął 3 miejsce w swojej kategorii i 16 miejsce w klasyfikacji generalnej;
  • st.post. Anna Wojtulewicz  z KWP w Białymstoku – zajęła 2 miejsce w swojej kategorii i 8 miejsce w klasyfikacji generalnej;
  • post. Jakub Burchard z KP w  Krynicy  Zdroju  (KWP w  Krakowie ) – zajął 4 miejsce w swojej kategorii i 13 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Bieg ukończyło 998 zarejestrowanych zawodników.

Koordynatorem wyjazdu i członkiem reprezentacji Komendanta Głównego Policji w lekkiej atletyce był mł.insp. Tomasz Kubicki Komendant Powiatowy Policji w Oleśnie (KPP Olesno, woj. opolskie) .

W dniu 18 maja 2014 r. biorący udział w biegu uczestniczyli w oficjalnych uroczystościach zorganizowanych na Polskim Cmentarzu Wojennym w 70 rocznicę zakończenia bitwy. Reprezentanci Policji wystąpili podczas tej uroczystości w umundurowaniu wyjściowym.