Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku - Policja.pl

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Policja.pl

Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku

Logo akcjiAkcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Przedsięwzięcie jest kontynuacją ubiegłorocznych działań pn. "Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku”. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy
i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Bezpośrednimi adresatami tegorocznych działań są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczny realizowany pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

Akcja została objęta patronatem honorowym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Partnerami akcjii są: Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Fundacja PZU. 

 

Powrót na górę strony