Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych KGP nie złamali prawa - Sprawy zrealizowane przez BSWP - Policja.pl

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych KGP nie złamali prawa

Data publikacji 24.05.2019

W odniesieniu do materiału prasowego zamieszczonego na portalu Onet.pl sugerującego, że funkcjonariusze ówczesnego Biura Spraw Wewnętrznych KGP mieli przekraczać uprawnienia oświadczamy, że wszelkie działania Biura podejmowane są zgodnie z obowiązującym prawem i zachowaniem najwyższych standardów.

W tej sprawie wypowiedziała się Prokuratura Okręgowa w Przemyślu, która wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa wobec stwierdzenia, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego.

Dziennikarze portalu Onet.pl w kwietniu 2018 r. zamieścili artykuł, który opisywał rzekome nieprawidłowości. Mieli być w nie zamieszani funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych KGP. W tym samym tekście autorzy przytaczają wypowiedź Rzecznika Prasowego Policji, który wskazał, że toczy się prokuratorskie śledztwo. Mimo powyższego redakcja nie czekając na wyjaśnienie sprawy "wydała wyrok".

Kierownictwo Biura Spraw Wewnętrznych Policji wyraża sprzeciw wobec tego typu praktyk oraz oczekuje, że autor tekstu przeprosi za swoje zachowanie, a także zaprzestanie podobnych działań w przyszłości. Decyzja Prokuratury Okręgowej w Przemyślu jednoznacznie wskazuje, że działania funkcjonariuszy nie zawierały znamion czynu zabronionego.

Powrót na górę strony
Polska Policja