Policjantem jest się nie tylko w czasie służby. - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Policja.pl

Policjantem jest się nie tylko w czasie służby.

Data publikacji 26.01.2018

           W dniu 25 stycznia 2018 roku około godz. 19:00 w czasie wolnym od służby policjantka Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP zatrzymała  na gorącym uczynku mężczyznę, który dokonał rozboju z użyciem gazu łzawiącego na  kobiecie, zabierając jej torebkę i telefon komórkowy.  Policjantka podjęła pościg za uciekającym mężczyzną, a następnie powaliła go na ziemię i obezwładniła, pomimo użycia również wobec niej przez sprawcę gazu łzawiącego.

            Dzięki zasługującej na uznanie postawie naszej funkcjonariuszki pokrzywdzona kobieta odzyskała skradzioną torebkę, w której znajdowały się m.in. dokumenty, pieniądze w kwocie około 5 000 zł oraz telefon komórkowy.

            Sprawcą kradzieży rozbójniczej okazał się 30 letni mężczyzna, wielokrotnie karany i poszukiwany za kradzieże i kradzieże z włamaniem, w tym samochodów, obiektów handlowych,  sakralnych jak też w związku z posiadaniem, zażywaniem i wprowadzaniem do obrotu środków odurzających w postaci narkotyków.

            Podkreślić należy, że w tym samym dniu ta sama policjantka w ramach realizacji zadań służbowych, wraz z dwójką innych funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego KGP dokonała zatrzymania na terenie Warszawy, poszukiwanego przez Zespół Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie sprawcy kradzieży z włamaniem, wobec którego zasądzona została kara pozbawienia wolności w wymiarze 3 lat i 2 miesięcy.

Za swą postawę w dniu dzisiejszym policjantka została nagrodzona przez Komendanta Głównego Policji.

 

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/154158,Brawo-dla-policjantki-za-czujnosc-i-szybka-reakcje.html

Powrót na górę strony