Bieżące informacje

Policja.pl

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odprawa kadry kierowniczej Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji z naczelnikami odpowiedzialnymi za pracę procesową komend wojewódzkich/Stołecznej Policji oraz z koordynatorami ds. ochrony i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka.

W Ośrodku Szkoleniowym Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Dębe k/Warszawy odbyła się odprawa kadry kierowniczej Biura Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji z naczelnikami odpowiedzialnymi za pracę procesową komend wojewódzkich/Stołecznej Policji (17 marca 2015 r.) wraz z koordynatorami ds. ochrony i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka (17 – 18 marca 2015 r.).

W odprawie uczestniczyli: Dyrektor Biura Służby Kryminalnej KGP insp. Mariusz WIATR, Zastępca Dyrektora Biura Służby Kryminalnej KGP insp. Tomasz JÓZEFIAK, Komendant Szkoły Policji w Pile insp. Jerzy POWIECKI, Naczelnik Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego BSK KGP kom. Michał BIAŁĘCKI, Naczelnik Wydziału Kryminalnego BSK KGP nadkom. Marcin MICHTA, naczelnicy odpowiedzialnymi za pracę procesową komend wojewódzkich/Stołecznej Policji oraz koordynatorzy ds. ochrony i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka.

Celem odprawy była ocena stanu przygotowań komend wojewódzkich/Stołecznej Policji do zmian w procedurze karnej wynikających z ustawy z dnia:

  • 27 września 2013 roku o zmianie ustawy Kodeks postępowania karnego oraz niektórych innych ustaw,
  • 28 listopada 2014 roku o ochronie i pomocy dla pokrzywdzonego i świadka.

W dniach 18 – 19 marca 2015 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Miejsce zdarzenia” organizowana przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji, w której uczestniczyli przedstawiciele Biura Służby Kryminalnej KGP oraz naczelnicy odpowiedzialni za pracę procesową w komendach wojewódzkich/Stołecznej Policji.

Głównym celem Konferencji było porównanie polskiego, znowelizowanego Kodeksu postępowania karnego z systemem prawa karnego krajów anglosaskich oraz przedstawienie i omówienie czynności procesowych począwszy od miejsca zdarzenia, aż po przedstawienie dowodu w sądzie.

Powrót na górę strony