Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja i znaczne ilości narkotyków w piwnicy

Data publikacji 29.10.2018

Policjanci z Gubina zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich oraz zabezpieczyli ponad 800 gramów narkotyków. Wśród zabezpieczonych środków jest amfetamina i marihuana. Zatrzymany do sprawy został 35-latek. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Jednym z działań podejmowanych przez policjantów Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Komisariatu Policji w Gubinie jest zwalczanie przestępczości narkotykowej. W środę (24 października) na podstawie posiadanych informacji weszli do jednego z domów na terenie gminy Gubin, gdzie w dwóch pomieszczeniach piwnicznych ujawnili uprawę konopi indyjskich. Plantacja wyposażona była między innymi w urządzenia nawadniające, wentylacyjne i grzewcze, a także specjalne oświetlenie i środki chemiczne niezbędne do uprawy roślin. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli 9 krzewów konopi, natomiast w drugim - 13 sadzonek w różnej fazie wzrostu. To nie było jednak wszystko.

W trakcie dalszych czynności, w różnych miejscach i pomieszczaniach ujawnili ponad 400 gramów białego proszku oraz 420 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie testerem potwierdziło przypuszczenia policjantów, że jest to amfetamina i marihuana. 35-latek został doprowadzony do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W czwartek (25 października) usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków oraz zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec niego dozór Policji oraz zakaz opuszczenia kraju. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, natomiast za uprawę kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Ponadto w razie skazania za popełnione przestępstwa sąd może orzec na cele zapobiegania i zwalczania narkomanii nawiązkę w wysokości do 50 000 zł. Dalsze decyzje w jego sprawie podejmie sąd.

 

asp.szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 26 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja