„Twoje światła - twoje bezpieczeństwo” z Polikołajem Radia Eska - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła - twoje bezpieczeństwo” z Polikołajem Radia Eska

Data publikacji 11.12.2018

Policjanci z żarskiej komendy wspólnie z Polikołajem z radia „Eska” w ramach akcji pn. „Twoje światła - twoje bezpieczeństwo” sprawdzali, czy kierowcy stosują się do przepisów i włączają w swoich samochodach światła mijania. Zachęcali także do sprawdzenia prawidłowego ich ustawienia, co odgrywa bardzo dużą rolę szczególnie podczas jazdy nocą. Polikołaj wręczał rózgi i prezenty.

Od 10.00 rano w poniedziałek (10 grudnia) niebieski „Polikołaj” z radia Eska” wspólnie z policjantami, na ulicach Żar sprawdzał czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami. Dla wzorowych kierowców miał prezent, a dla łamiących prawo rózgę. Podczas wspólnego przedsięwzięcia funkcjonariusze w ramach akcji „Twoje światła - twoje bezpieczeństwo” sprawdzali czy kierowcy włączają w swoich samochodach światła mijania. Mundurowi informowali także, jak ważną rolę odgrywa ich właściwe ustawienie, szczególnie podczas jazdy nocą. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców Żar. Uprzejmi kierowcy z uśmiechem przyjmowali prezenty i rózgi od „Polikołaja”. Odblaski przekazywane przez policjantów sfinansowane zostały ze środków przeznaczonych na programy profilaktyczne, pozyskane z Gminy Żary o statucie miejskim.

Każdy kierowca może sprawdzić stan oświetlenia swojego pojazdu, udając się na wyznaczoną stację kontroli pojazdów. W ogólnopolską kampanię „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo” obok Policji włączają się także Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Przemysłowy Instytut Motoryzacji Krajowa Rada Bezpieczeństwa Drogowego, Instytut Transportu Drogowego oraz operator komunikatora Yanosik.

Stacje kontroli pojazdów, które w dniu 15 grudnia będą dokonywały nieodpłatnie sprawdzenia świateł pojazdów w ramach akcji :

- DAN-TRANS - Gorzów Wlkp ul. Zielona 33-34,

- MASZOŃSKI Logistics Sp. z o.o. - Sulęcin ul. Lipowa 27,

- Stanisław Wróbel OSKP, ul. Walczaka 26 Gorzów Wlkp.

- PZM OZGD. ul. Kosynierów Gdyńskich 78 Gorzów Wlkp.

- Polski Związek Motorowy OZDG Sp. z o.o - ul. Wiejska 10 Zielona Góra

- OSKP FALKO- TRANS Radosław Falkiewicz 68-212 Strzeszowice 37

- SKP w Jasieniu, ul. Tarnopolska 6, 68-320 Jasień

 

Źródło: kom. Aneta Berestecka

Komenda Powiatowa Policji w Żarach

 

Powrót na górę strony
Polska Policja