Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nadinsp. Helena Michalak odebrała meldunki od dowódców podczas Operacji Policyjnej „Kostrzyn 2019”

Data publikacji 01.08.2019

Od poniedziałku /29 lipca/ trwa Operacja Policyjna „KOSTRZYN 2019”, która ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim tym, którzy odwiedzają przygraniczny Kostrzyn nad Odrą, by uczestniczyć w XXV edycji festiwalu Pol'And'Rock”. Policja jako organ najbardziej odpowiedzialny za bezpieczeństwo musi działać intensywnie i profesjonalnie. Do tego niezbędne jest optymalne przygotowanie wszystkich funkcjonariuszy. Sytuację tę sprawdziła nadinsp. Helena Michalak-Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp., monitorując poszczególne miejsca pełnionych przez policjantów służb.

Choć do oficjalnego otwarcia festiwalu zostało jeszcze kilka godzin, działania lubuskich stróżów prawa rozpoczęły się już kilka miesięcy wcześniej. Przygotowanie policjantów do zabezpieczenia tak dużej imprezy, mimo doświadczenia płynącego z lat poprzednich, wymaga naprawdę mnóstwa czasu i wysiłku. Potężne siły i środki nie tylko lubuskich stróżów prawa, których łącznie jest tu blisko 1600, mają w rezultacie zapewnić bezpieczeństwo wszystkim miłośnikom festiwalu. W Kostrzynie obecni są policjanci niemal wszystkich pionów. Każdy z nich kierowany wskazówkami swych dowódców ma wypełniać ciążące na nim zadania z dużym zaangażowaniem. To ciężka służba, którą trzeba pełnić profesjonalnie, aby nie dopuścić do zdarzeń nadzwyczajnych. A zagrożenia zostały zdefiniowane w opinii Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp. Dlatego szefowa lubuskich stróżów prawa, nadinsp. Helena Michalak sprawdziła czy wszystkie rozwiązania na stanowiskach dowodzenia czy też miejscach przebywania funkcjonariuszy są odpowiednie. Doświadczenie Pani Komendant Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. jest ogromne. Przez lata była Zastępcą Komendanta Głównego Policji, więc koordynacja policyjnych działań przy wielu imprezach masowych nie jest Jej obca. Zatem pozytywna ocena gotowości płynąca od takiej osoby ma szczególne znaczenie. Meldunki z przebiegu dotychczasowych działań relacjonowali dowódcy poszczególnych podoperacji oraz dowódca Operacji Policyjnej, mł. insp. Bogdan Piotrowski - I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

Tegoroczny, jubileuszowy Pol'And'Rock Festival zabezpiecza 1580 policjantów. Policja będzie widoczna przez całą dobę. Zanim jedni mundurowi zejdą ze swych posterunków, ich koleżanki i koledzy gotowi będą, aby kontynuować te wcale nie łatwe służby.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

fot. podkom. Maciej Kimet

Powrót na górę strony
Polska Policja