Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Honorowi dawcy krwi są wśród nas

Data publikacji 22.11.2019

21 listopada /czwartek/ w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Kilkadziesiąt osób, w tym funkcjonariuszy Policji, pracowników cywilnych oraz pełnoletnich uczniów z gorzowskich szkół średnich oddało około 20 litrów krwi. Część z nich zarejestrowała się także do bazy dawców szpiku kostnego. To kolejna akcja zorganizowana przez policjantów wspólnie z gorzowskim Odziałem Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze. Duża frekwencja świadczy o wielkich sercach dawców i coraz większej świadomości na temat honorowego krwiodawstwa, dzięki któremu można uratować ludzkie życie.

Akcja honorowego oddawania krwi i rejestracji dla dawców szpiku kostnego w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. po raz kolejny licznie przyciągnęła policjantów, pracowników cywilnych komendy oraz młodych ludzi z gorzowskich szkół średnich. Wśród osób oddających krew znaleźli się nie tylko honorowi dawcy krwi, ale także osoby, które postanowiły oddać krew i zarejestrować się do bazy dawców szpiku po raz pierwszy w życiu. Efekt końcowy to około 20 litrów oddanej krwi i wzbogacona baza dla dawców szpiku kostnego o kilkanaście osób. Dziękujemy wszystkim, szczególnie licznie przybyłym uczniom gorzowskich szkół m.in. z Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. II Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp. oraz Katolickiego Liceum im. Św. Tomasza z Akwinu w Gorzowie Wlkp., w tym uczniom klas policyjnych, którzy jako wolontariusze zaangażowali się także w pomoc podczas akcji.

Dziękujemy za Waszą postawę za to, że dzielicie się swoją krwią dając nadzieję biorcom na powrót do zdrowia, a nawet ratując im życie. Miejmy nadzieję, że zaangażowanie krwiodawców będzie przykładem i zachętą dla innych, by w ten sposób nieść pomoc potrzebującym.


asp. Agata Kądziołka

Komenda Miejska Policji

w Gorzowie Wlkp.

 

  • oddawana krew
  • Osoby oddające krew
  • Kobieta oddającą krew
  • Legitymacja honorowego dawcy krwi
  • Policjant oddający krew
  • Kobieta oddająca krew
  • Osoby oddające krew
  • Policjanci oddający krew
  • Osoby oddające krew
Powrót na górę strony
Polska Policja