Aktualności

Policja.pl

A po służbie … czas na sportową rywalizację.

Data publikacji 22.05.2018

18 maja 2018 roku to pamiętna data w dziejach Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji   - w tym dniu policjanci i pracownicy rozegrali pierwszy w historii Biura Turniej Bowlingowy o Puchar Dyrektora Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Zgodnie z regulaminem w turnieju wzięło udział dwanaście 4-osobowych drużyn, reprezentujących poszczególne wydziały (dwie największe komórki organizacyjne miały prawo wystawienia dwóch drużyn) oraz drużyna kierownictwa Biura. Sportową rywalizację wspierali licznie przybyli policjanci i pracownicy Biura.

Nagrody przyznano w kategorii drużynowej, open oraz kobiet. Laureatom pierwszych pozycji kierownictwo Biura ufundowało pamiątkowe  puchary, zdobywcy drugich i trzecich lokat otrzymali  dyplomy.

Po niezwykle zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi, wyprzedając teamy Wydziału Kryminalnego oraz Dochodzeniowo-Śledczego. W kategorii open pierwsze miejsce zajęła Elżbieta Czop-Łanoszka z Wydziału Kryminalnego, drugie Michał Grzelec
z Wydziału do Walki z Handlem Ludźmi, trzecie – Piotr Kubiak, również z tego Wydziału.

W kategorii kobiet puchar odebrała zwyciężczyni kategorii open, druga była Iwona Marciniak-Krawczyk z  Wydziału Kryminalnego, a trzecią pozycję zajęły ex aequo  Justyna Kwiecień oraz Bogusława Orszagh – obydwie z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób.

Poziom turnieju był bardzo zróżnicowany – wzięli w nim udział zarówno wytrawni, doświadczeni zawodnicy, jak i osoby, które trzymały w ręku kule po raz pierwszy i w trakcie gry poznawały jej zasady i tak ważne dla graczy określenia jak strike i spare. Niezależnie od prezentowanego poziomu wszyscy wspaniale się bawili.

Zaciętą rywalizację można było zaobserwować nie tylko na górze, ale również w dole tabeli. W przypadku kontynuowania tradycji turniejów – a wszyscy popierają ten pomysł -  rozpatrywana będzie propozycja ufundowania nagrody również dla drużyny, która uzyska najmniejszą ilość punktów :)

Powrót na górę strony