Aktualności

Policja.pl

Utracony we Francji – odzyskany w Łącku.

Data publikacji 17.12.2020

Po raz kolejny okazało się, jak ważne są bilateralne kontakty oraz wzajemne zaufanie pomiędzy funkcjonariuszami Policji różnych krajów.

W dniu 12 grudnia 2020 r. funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji zajmującym się zwalczaniem przestępczości samochodowej została przekazana informacja przez ich kolegów z francuskiej Żandarmerii Narodowej, iż na terenie miejscowości Łąck może znajdować się pojazd utracony kilka dni wcześniej na terenie Francji w wyniku przestępstwa.

W okolice wytypowanego miejsca zostali niezwłocznie skierowani funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Płocku, którzy na jednym z niestrzeżonych parkingów ujawnili poszukiwany pojazd marki Citroen Xsara Picasso, który to został następnie zabezpieczony na parkingu KMP Płock.

Tak błyskawicznie przeprowadzone działania były wynikiem dobrych praktyk wypracowanych podczas spotkania przedstawicieli Policji oraz francuskich organów ścigania, zorganizowanego przez Biuro Kryminalne KGP w dniach 7-8 listopada 2020 r. w Warszawie.

https://www.policja.pl/pol/kgp/biuro-kryminalne/aktualnosci/181589,Miedzynarodowe-szkolenie-organizowane-przez-Biuro-Kryminalne-KGP-dla-funkcjonari.html.

Powrót na górę strony