Zabezpieczono nielegalny towar o wartości 180 tys. złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono nielegalny towar o wartości 180 tys. złotych

Data publikacji 22.12.2014

Policjanci z Łodzi zatrzymali trzy osoby mające związek z nielegalną produkcją i wprowadzaniem do obrotu handlowego skarpet z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze zabezpieczyli towar o wartości 180 tys. złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą uzyskali informacje dotyczące miejsc produkcji elementów odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi.  Skarpety z logo znanych  sportowych marek trafiały na targowiska. 

20 grudnia 2014 roku , na terenie gminy Aleksandrów Łódzki,  zatrzymali do kontroli fiata seicento. W aucie prowadzonym przez 46-latka znaleźli worek wypełniony skarpetami  z zastrzeżonymi znakami. Idąc dalej tym tropem, policjanci dotarli na teren posesji we wsi w powiecie zgierskim.  Ujawnili tam pracujące na pełnych obrotach maszyny dziewiarskie. Obsługiwał je 20-latek. W zakładzie oraz w miejscu zamieszkania zatrzymanego mężczyzny zabezpieczono 9 tys. gotowych wyrobów, 20 tys. sztuk półproduktów, folie do pakowania oraz metki odzieżowe znanych firm. Tam też w ręce policjantów wpadł trzeci z podejrzewanych, 39-latek. Zarzuty z ustawy prawo własności przemysłowej usłyszeli dwaj młodsi mężczyźni.

Przypominamy: kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia tego przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KWP w Łodzi / mg)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja