Policjanci zlikwidowali domowy arsenał - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań

Policjanci zlikwidowali domowy arsenał

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Pile wraz z funkcjonariuszami z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego SPAP KWP w Poznaniu zabezpieczyli na terenie Piły różnego rodzaju karabiny, części broni, naboje, pociski i granaty. Dwóm podejrzanym o to przestępstwo mężczyznom grozi teraz do 8 lat więzienia.

Sprawa została zrealizowana dzięki ustaleniom pilskich kryminalnych. Policjanci ustalili, że na dwóch posesjach na terenie Piły może znajdować się nielegalna broń palna, a także różnego rodzaju materiały wybuchowe. Ich podejrzenia okazały się trafione.

22 stycznia br. Policjanci z Komendy Powiatowej w Pile razem z funkcjonariuszami z Zespołu Minersko-Pirotechnicznego SPAP  KWP w Poznaniu na terenie Piły zabezpieczyli m.in. 10 różnych karabinów, elementy broni, takie jak głowice i lufy pancerfaustów, lufy karabinowe, elementy rewolwerów, lufy z komorami zamkowymi od broni różnego rodzaju i kalibru.

Dodatkowo policjanci podczas przeszukań pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawnili i zabezpieczyli bardzo niebezpieczne przedmioty, do których należą granaty typu F1. Część z nich zawierała materiał wybuchowy. Na miejscu funkcjonariusze również zabezpieczyli lotkę i granat moździerzowy, pociski artyleryjskie i przeciwlotnicze, a także kilkadziesiąt sztuk rożnego rodzaju amunicji.

Czynności w miejscach ujawnienia arsenału zostały wykonane w obecności biegłego z zakresu badań broni i balistyki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Ze względu na istniejące zagrożenie i ogromne niebezpieczeństwo wybuchu zabezpieczonych przedmiotów, część z nich jeszcze tego samego dnia została zneutralizowana.

Jeden z właścicieli zabezpieczonego mienia przebywa w zakładzie karnym, natomiast drugi został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Za nielegalne posiadanie broni, a także niebezpiecznych przedmiotów grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat.

(KWP w Poznaniu / dm)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja