Policjanci przechwycili 56 tys. butelek podrobionego szamponu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili 56 tys. butelek podrobionego szamponu

Data publikacji 05.05.2015

Policjanci z Rzeszowa zabezpieczyli ponad 56 tys. butelek podrobionego szamponu przeciwłupieżowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli podróbki sprzedawane w jednej z sieci handlowych na terenie Rzeszowa, przeprowadzili też przeszukania w hurtowniach na terenie kilku województw. To jedno z największych tego typu zabezpieczeń w Europie.

Sprawa miała swój początek w Rzeszowie. Policjanci z komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednej z sieci handlowych na terenie Rzeszowa sprzedawany jest znany szampon przeciwłupieżowy w mocno zaniżonej cenie - 11,99 zł, przy czym cena detaliczna tego szamponu oscyluje w przedziale 18 - 19 zł.  Funkcjonariusze przekazali producentowi próbki szamponu. Po sprawdzeniu przez ekspertów okazało się, że sprzedawany produkt to podróbka. Policjanci zabezpieczyli podrobione szampony w 26 sklepach na terenie miasta.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili też, skąd szampony trafiły do Rzeszowa. Policjanci przeprowadzili przeszukania w hurtowniach pod Warszawą, w Sieradzu, Krakowie i pod Kaliszem. W sumie zabezpieczyli ponad 56 tys. butelek podrobionego szamponu.

Postępowanie przygotowawcze w sprawie wprowadzania do obrotu podrobionego szamponu prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. Ze względu na ilość zabezpieczonych podróbek sprawa ta jest także w zainteresowaniu Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF).

Za wprowadzanie do obrotu towaru oznaczonego podrobionym znakiem towarowym groiz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja