Zabezpieczenie meczu Śląsk - Legia - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczenie meczu Śląsk - Legia

Data publikacji 18.05.2015

Dolnośląscy policjanci zabezpieczali wczoraj mecz pomiędzy drużynami Śląska Wrocław i Legii Warszawa, który odbył się na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Spotkanie oglądało kilkanaście tysięcy kibiców, w tym kibice drużyny gości. W trakcie prowadzonych działań nie odnotowano poważnych incydentów.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców i kibiców czuwali dolnośląscy policjanci. We wszystkich newralgicznych miejscach, na trasie dojścia na stadion jak i powrotu, dyslokowane były policyjne patrole. Funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz kryminalni byli obecni na trasach dojazdowych, dworcach oraz w okolicach stadionu. Policjanci zadbali, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu. W miejscach, gdzie wymagała tego sytuacja, pojawiali się funkcjonariusze i kierowali ruchem m. in. przy zjazdach z Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, na al. Śląskiej oraz ul. Maślickiej.

Podczas trwania meczu pseudokibice odpalili race świetlne. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu i analizują je pod kątem identyfikacji tych osób. Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zakazuje wnoszenia i posiadania na stadionie m.in. materiałów pirotechnicznych. Złamanie tego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec sprawców przestępstwa sąd może orzec zakaz stadionowy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja