Podrobioną odzież i galanterię skórzaną sprzedawali na portalach aukcyjnych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobioną odzież i galanterię skórzaną sprzedawali na portalach aukcyjnych

Data publikacji 21.05.2015

Portfele, torebki oraz odzież bezprawnie oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi markowych firm zabezpieczyli policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Podrobione towary oferowane były do sprzedaży na portalach aukcyjnych. Policjanci przeszukali kilka mieszkań w powiecie lubelskim oraz chełmskim. Teraz funkcjonariusze ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych towarów oraz krąg osób, które czerpały zyski z ich sprzedaży. Gdyby towary te zostały wprowadzone do obrotu straty dla pokrzywdzonych firm szacowane byłyby na kwotę nie mniejszą niż 100 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie w ciągu minionych dwóch dni prowadzili działania pod kątem zlikwidowania punktów dystrybucyjnych luksusowej odzieży oraz galanterii, które bezprawnie oznaczone zostały zastrzeżonymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze przeszukali kilka mieszkań na terenie powiatów lubelskiego oraz chełmskiego. Zabezpieczyli m.in. portfele, kuferki, torebki, szale oraz odzież.  Towary te oznaczone były znakami imitującymi znane i ekskluzywne marki odzieżowe. „Podróbki” oferowane były do sprzedaży na portalach aukcyjnych. Zabezpieczono kilkadziesiąt produktów przygotowanych do sprzedaży. Gdyby towary te zostały wprowadzone do obrotu oznaczałoby to straty dla pokrzywdzonych firm w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych. Jak wynika z ustaleń policjantów, odzież oraz galanteria wystawiana była do sprzedaży w cenie od 100 do 600 zł, podczas gdy rzeczywista wartość oryginalnych produktów wynosi od 1 tys. zł nawet do 4 tys. zł.

Podczas wykonywanych czynności policjanci zabezpieczyli także komputery. Całość zgromadzonych materiałów zostanie poddana analizie. Policjanci będą ustalać źródło pochodzenia zabezpieczonych towarów, krąg osób, które czerpały zyski ze sprzedaży podrobionych rzeczy oraz wysokość dotychczasowych dochodów osiągniętych z ich sprzedaży. 

Jest to kolejna realizacja wymierzona w osoby handlujące podrobionymi towarami. Za naruszenie prawa własności przemysłowej grozi odpowiedzialność do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja