Policjanci zabezpieczyli podrabiane perfumy o wartości prawie pół miliona złotych - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podrabiane perfumy o wartości prawie pół miliona złotych

Data publikacji 29.05.2015

Mazowieccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o handel wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi. 18-latkowie perfumy rozprowadzali za pomocą portali internetowych. Policjanci zabezpieczyli 3 tysiące sztuk podrabianych kosmetyków. Rynkowa wartość towaru oszacowana przez mundurowych to ponad 460 tys. złotych.

Jak ustalili policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu oraz mazowieccy „cyberpolicjanci”, którzy od samego początku prowadzili sprawę, proceder ten trwał od ponad roku. Kilka dni temu na terenie powiatu grójeckiego policjanci zatrzymali trzech młodych radomian, którzy podrabiane perfumy sprzedawali przez jeden z portali internetowych. Podrabiane perfumy, których jednostkowa wartość oryginału to ok. 160 zł, sprzedawane były po 10 zł. Przy mężczyznach policjanci ujawnili 3 tysiące sztuk wyrobów z podrobionymi znakami handlowymi.

Zatrzymani mężczyźni muszą się liczyć z zarzutami z ustawy - prawo przemysłowe dotyczącymi obrotu przedmiotami o podrobionych znakach towarowych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat. Dalej nad sprawą pracują już policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą radomskiej KMP.  

Mazowieccy policjanci przypominają, że kupując wyroby kosmetyczne niewiadomego pochodzenia, nie tylko dajemy zarobić przestępcom, ale także narażamy siebie na utratę zdrowia, ponieważ w podrabianych perfumach stosowane są nieprzebadane chemikalia.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja