Policjanci z komisariatu wodnego uratowali tonącego mężczyznę - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z komisariatu wodnego uratowali tonącego mężczyznę

Data publikacji 08.06.2015

Wrocławscy policjanci z komisariatu wodnego uratowali tonącego w Odrze mężczyznę. Gdy był już na pokładzie policyjnej łodzi motorowej, funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wtedy też okazało się, że uratowany jest nietrzeźwy, a do wody wszedł, aby się schłodzić. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

Funkcjonariusze z Komisariatu Wodnego Policji we Wrocławiu, patrolując w długi czerwcowy weekend łodzią motorową Odrę, wyciągnęli z wody tonącego 40-letniego mężczyznę, bez stałego miejsca zameldowania.

Akcję ratunkową policjanci podjęli po tym, jak zauważyli mężczyznę, który znajdował się na środku szlaku żeglownego. Mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem się na wodzie. Co rusz znikał pod jej powierzchnią.

Funkcjonariusze natychmiast podpłynęli do tonącego i wyciągnęli go z wody. Gdy mężczyzna był już na pokładzie policyjnej łodzi motorowej, policjanci udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wówczas stwierdzili też, że jest on nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało u uratowanego około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W rozmowie z funkcjonariuszami mężczyzna przyznał, że pił wcześniej piwo, a do wody wszedł, aby się schłodzić. Na szczęście dzięki czujności policjantów i niezwłocznie podjętej przez nich akcji ratunkowej, nie doszło do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja