Areszt za spowodowanie śmierci ojca - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za spowodowanie śmierci ojca

Data publikacji 28.07.2015

Policjanci Wydziału Prewencji kaliskiej komendy w zaledwie cztery godziny od momentu zgłoszenia o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednym z mieszkań na terenie Kalisza, zatrzymali osobę która, jak się okazało, miała bezpośredni związek z tym zdarzeniem. Za to przestępstwo grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu 24 lipca br. otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Fabrycznej najprawdopodobniej doszło do przestępstwa. Pod wskazanym adresem stróże prawa znaleźli ciało 56-letniego mężczyzny.

Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Równolegle czynności prowadzili policjanci pionów Prewencji i Wydziału Kryminalnego. Mundurowi ustalili, że w mieszkaniu nieżyjącego mężczyzny od kilku dni przebywał jego syn. Rozpoczęto poszukiwania 34-latka, aby wyjaśnić jego ewentualny udział w zdarzeniu.

Śledczy ustalili, że 34-letni mężczyzna podczas kłótni uderzył swojego ojca po czym wyszedł z mieszkania nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu. 56-latek zmarł. Zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego skutkiem była śmierć. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu ze strony patrolowców, już cztery godziny od momentu zgłoszenia zatrzymano podejrzanego. Do zatrzymania 34-latka doszło po godzinie 16-tej w centrum Kalisza. Mimo, że na widok oznakowanego radiowozu mężczyzna zaczął uciekać został zatrzymany w jednej z bram, gdzie wbiegł próbując zgubić policyjny pościg. Badanie wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 34-latek został przewieziony do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonych przez śledczych materiałów, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu przedstawił 34-latkowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią. Prokurator skierował wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Sąd Rejonowy w Kaliszu podjął decyzję o trzymiesięcznym areszcie, do którego trafi 34-latek.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja