Policjant kolejny raz na podium Mistrzostw Polski

Data publikacji 17.08.2015

W lipcu i sierpniu na Torze Poznań odbyły się 4 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w których w klasie 1N (samochody o pojemności do 1150 cm. sześć) wystartował st. asp. Przemysław Kaźmierczak z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W czterech wyścigach trzykrotnie zajął 2 miejsce. Tyle razy jego łupem padało również pole position.

St. asp. Przemysław Kaźmierczak, który jest zawodnikiem Automobilklubu Wielkopolskiego, a obecnie startuje w zespole wyścigowym Basenhurt A&T Racing Team kolejny raz w tym sezonie stawał na podium. Funkcjonariusz poznańskiej drogówki w pierwszym wyścigu lipcowego weekendu zajął drugie miejsce tracąc na mecie do zwycięzcy zaledwie 0,096 sek! Niestety, drugiego wyścigu weekendu nasz kolega nie może zaliczyć do udanych. Na jednym z okrążeń wpadł w poślizg, po wjechaniu w płyn chłodniczy, który zgubił jeden z konkurentów, tracąc tym samym szansę na dobrą lokatę.

Prawdziwy kierowca nie zniechęca się jednak takimi rzeczami. Okazją do nadrobienia straconych punktów były kolejne rundy wyścigowe. 8 i 9 sierpnia policjant znów stoczył pasjonującą walkę o kolejne zwycięstwa. Ostatecznie zajął dwukrotnie 2 miejsce. Wyścigi odbywały się podczas męczących upałów. W aucie wyścigowym i w specjalnym kombinezonie jest naprawdę gorąco. Zachowanie maksymalnej koncentracji w takich warunkach, to podstawa by osiągnąć dobry wynik. W pierwszy sierpniowym wyścigu Przemek mimo ataków innych kierowców, obronił drugą pozycję, sam próbując wyprzedzić lidera. Dzień później, startując z pierwszego pola startowego stoczył pasjonującą walkę o zwycięstwo. Ostatecznie zawody ukończył na drugiej pozycji.

Wakacyjne starty pozwoliły naszemu koledze na umocnieniu się na pozycji v-ce lidera Mistrzostw Polski w swojej klasie. Kolejne wyścigi na poznańskim torze odbędą się 3-4 października i mamy nadzieję, że po tych zawodach będziemy mogli gratulować Przemkowi podium w klasyfikacji końcowej Mistrzostw Polski, za co gorąco trzymamy kciuki!