Zatrzymano sprawcę wypadku śmiertelnego w Szaflarach - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano sprawcę wypadku śmiertelnego w Szaflarach

Data publikacji 24.08.2015

Nowotarscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca Zakopanego, który w dniu 21 sierpnia br. w godzinach rannych spowodował wypadek samochodowy, w którym zginęła 59-letnia kobieta, a 52-letnia została ranna. Mężczyzna uszkodzonym pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia. Wobec kierującego Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował tymczasowy areszt w wymiarze 3 miesięcy za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Natomiast pasażerowi przedstawiono zarzut nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku drogowego.

Do zdarzenia doszło w Szaflarach o godzinie 7:15, gdzie mieszkaniec Zakopanego kierujący samochodem osobowym marki Mitsubishi najechał na tył poprzedzającego go samochodu osobowego marki Toyota Yaris, kierowanego przez 59-letnią mieszkankę Nowego Targu, spychając go na przeciwległy pas ruchu i doprowadzając do czołowego zderzenia z samochodem osobowym marki Ford Fiesta kierowanym przez 52-letnią mieszkankę Zaskala. W wyniku zderzenia kierująca toyotą zmarła po przewiezieniu do szpitala, natomiast kierującą fordem z obrażeniami ciała nie zagrażającymi życiu hospitalizowano. Sprawca wypadku uszkodzonym pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia.

W wyniku podjętych czynności na terenie Zakopanego ujawniono porzucony samochód marki Mitsubishi, a następnie w godzinach wieczornych zatrzymano w policyjnym areszcie właściciela pojazdu - 33-letniego mieszkańca Zakopanego oraz 29-letniego kierowcę pochodzącego również z Zakopanego.

W trakcie przesłuchań zatrzymani złożyli obszerne wyjaśnienia przyznając się do zarzucanych im czynów. Wobec kierującego, na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował areszt tymczasowy w wymiarze 3 miesięcy za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Natomiast pasażerowi postawiono zarzut nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku drogowego.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja