Policjanci zatrzymali sprawców włamania do kościoła w Rywałdzie - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców włamania do kościoła w Rywałdzie

Data publikacji 08.09.2015

Profesjonalna współpraca policjantów z Grudziądza i Przasnysza pozwoliła na szybkie wytypowanie, a w konsekwencji zatrzymanie sprawców włamania do kościoła w Rywałdzie koło Grudziądza. Łupem złodziei padły wota dziękczynne, których wartość wyceniono na 34 tys. zł. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy daje podstawy do przedstawienia obu podejrzanym zarzutów.

Wczoraj grudziądzcy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży z włamaniem do kościoła - sanktuarium w Rywałdzie koło Grudziądza. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że nieznani sprawcy wyłamali drzwi wewnętrzne i prowadzące za ołtarz główny, po czym skradli wota dziękczynne ze złota i srebra. W chwili zgłoszenia straty wyceniono na ponad 34 tys. zł. Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki zabezpieczył liczne ślady daktyloskopijne. Zabezpieczono monitoring kościelny. Jak się okazało kamery zarejestrowały dwóch sprawców. Na tej podstawie policjanci sporządzili rysopisy. Kryminalni skontaktowali się z innymi jednostkami policji w Polsce i przesłali im zabezpieczony na monitoringu materiał z wizerunkami sprawców.

W bardzo krótkim czasie grudziądzcy policjanci uzyskali informacje od kolegów z KPP w Przasnyszu, że rozpoznali mężczyzn uwiecznionych na nagraniu. Wytypowani zostali zatrzymani przez policjantów z obu jednostek, gdy jechali autem przez teren województwa mazowieckiego. Samochodem podróżowała jeszcze 20-latka, która podzieli los towarzyszy, jednak policjanci nadal ustalają czy brała ona udział w przestępstwie.

Materiał zgromadzony już na tym etapie przez policjantów z Grudziądza i Przasnysza pozwoli na przedstawienie zarzutów kradzieży z włamaniem obu zatrzymanym. Dwaj mieszkańcy województwa mazowieckiego (35l. i 42l.) byli już karani za kradzieże z włamaniem do kościołów na terenie Polski. Teraz o ich losie będzie decydował prokurator.

KWP w Bydgoszczy / ic

Powrót na górę strony
Polska Policja