Areszt dla kierowcy i pasażera - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kierowcy i pasażera

Data publikacji 15.09.2015

Sąd Rejonowy w Sulęcinie zastosował tymczasowy areszt wobec kierującego, który spowodował wypadek i nie udzielił pomocy ofierze. Dwa miesiące w areszcie spędzi również pasażer.

Do zdarzenia doszło 27 sierpnia 2015 roku w Boczowie, w gminie Torzym. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia podczas wyprzedzania innego pojazdu w miejscu niedozwolonym potrącił pieszego znajdującego się na pasie wyłączonym z ruchu. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Po otrzymaniu zgłoszenia o zdarzeniu policjanci KPP w Sulęcinie podjęli czynności na miejscu. Pojazd, który brał udział w wypadku funkcjonariusze odnaleźli w lesie. Jak się okazało, pojazd został skradziony na terenie Niemiec.

W wyniku prowadzonych dalszych czynności policjanci ustalili tożsamość osób biorących udział w zdarzeniu, które znajdowały się w pojeździe. Następnego dnia policjanci zatrzymali jednego z uczestników wypadku - pasażera, który usłyszał zarzuty: nieudzielenia pomocy na miejscu wypadku oraz paserstwa.

28 sierpnia Sąd Rejonowy w Sulęcinie zastosował wobec 29-latka tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Równocześnie trwały poszukiwania kierowcy 28-letniego mieszkańca powiatu słubickiego. 12 września br. zgłosił się on dobrowolnie do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach. Następnego dnia został przesłuchany i usłyszał zarzuty: spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy poszkodowanemu, kierowania pojazdem wbrew zakazowi orzeczonemu przez sąd oraz paserstwa. Sąd Rejonowy w Sulęcinie zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa kierującemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast pasażerowi do lat 5.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja