Policjanci zatrzymali 27-latka pod zarzutem spowodowania śmierci 22-letniego mężczyzny - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 27-latka pod zarzutem spowodowania śmierci 22-letniego mężczyzny

Data publikacji 25.09.2015

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Sopocie, pod nadzorem sopockiej prokuratury, od grudnia 2014 roku pracowali nad rozwikłaniem sprawy spowodowania śmierci 22-letniego mieszkańca Gdyni oraz narażenia na utratę życia i zdrowia 23-latki i jej 31-letniego kolegi. Wczoraj policjanci zatrzymali prawdopodobnego sprawcę tego przestępstwa, 27- latka bez stałego miejsca zamieszkania. Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do sopockiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut m.in. nieumyślnego spowodowania śmierci.

26 grudnia 2014 roku o godzinie 4:00 rano policjanci z Sopotu otrzymali zgłoszenie, o tym, że przed jednym z sopockich lokali rozrywkowych leżą trzy nieprzytomne osoby. Funkcjonariusze na miejscu natychmiast zaczęli ustalać okoliczności tego zdarzenia, w tym czasie nieprzytomne osoby w stanie krytycznym i ciężkim zostały zabrane do szpitali. Na miejsce natychmiast przyjechał policyjny technik, zabezpieczono ślady, wykonano oględziny, zabezpieczono monitoringi, przesłuchano wielu świadków. Czynności wykonywane przez funkcjonariuszy nadzorował prokurator. Policjanci ustalili wówczas, że nieznany jeszcze wtedy sprawca poczęstował w lokalu trójkę młodych ludzi odurzającą substancją, która spowodowała utratę przytomności, a w konsekwencji śmierć jednego z nich- 22-letniego mieszkańca Gdyni.

Gromadzone przez policjantów informacje w tej sprawie pozwoliły na bardzo szybkie zidentyfikowanie prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa. Mundurowi ustalili miejsce pobytu 27- letniego mężczyzny bez stałego miejsca zamieszkania i przeszukali mieszkanie, w którym przebywał na terenie Sopotu. W trakcie tych czynności znaleźli przezroczystą ciecz, którą przekazali do badania biegłemu z zakresu fizykochemii. Szczegółowe analizy laboratoryjne wykazały, że jest  to substancja o nazwie GHB, potocznie nazywana tabletką gwałtu. Zebrane przez policjantów dowody w tej sprawie wskazują, że ofiarom przestępstwa została podana do wypicia ciecz zawierająca ten składnik.

27- latek został przesłuchany wówczas w charakterze świadka, a funkcjonariusze cały czas zbierali materiał dowodowy, który pozwoliłby na przedstawienie mu zarzutów. Po otrzymaniu szczegółowej analizy laboratoryjnej oraz zebraniu innych dowodów w tej sprawie policjanci zatrzymali wczoraj 27- letniego mężczyznę i osadzili w policyjnej celi.

Dzisiaj 27-latek został doprowadzony do sopockiej prokuratury. Za nieumyślne spowodowanie śmierci może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności, a za narażenie na utratę życia i zdrowia do lat 3.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • Zatrzymany 27-latek prowadzony przez policjantów
  • Zatrzymany 27-latek prowadzony przez policjantów
Powrót na górę strony
Polska Policja