Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KSP

Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego

Data publikacji 08.12.2015

W obecności Komendanta Głównego Policji gen. insp. Krzysztofa Gajewskiego, Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Michała Domaradzkiego, zaproszonych gości, oraz kadry kierowniczej stołecznego garnizonu 109 policjantów służby kandydackiej złożyło dzisiaj ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Na miejsce dzisiejszego ślubowania wybrano wyjątkowe miejsce - muzeum upamiętniające Powstanie Warszawskie. W bohaterskiej i tragicznej walce o wolność brali także udział funkcjonariusze przedwojennej Policji Państwowej. Pamiętając o ich oddanej służbie, nowo wstępujący w szeregi Policji, dali świadectwo szacunku dla dziejów i tradycji całej formacji.

Ślubowanie odbyło się w wyjątkowej scenerii - w hali z Liberatorem, repliką samolotu B-24J. Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Głównemu Policji, wprowadzono poczet sztandarowy Komendy Stołecznej Policji. Następnie nowo przyjęci policjanci złożyli ślubowanie na sztandar powtarzając słowa roty za nadinsp. Michałem Domaradzkim, Komendantem Stołecznym Policji.

Po ślubowaniu do młodych policjantów z gratulacjami zwrócił się insp. gen. Krzysztof Gajewski, Komendant Główny Policji. - Spełniacie dziś swoje marzenia, ale przyjmujecie również obowiązek przestrzegania prawa. Przed wami dużo nauki, ale już dziś życzę zasłużonych awansów, zadowolenia z realizowania się w służbie społeczeństwu, a korzystając z okazji - pogody ducha i radości podczas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

- Są takie chwile, które wspomina się do końca życia. Na pewno ten dzień do takich należy - powiedział Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Michał Domaradzki. - Ślubujecie w miejscu szczególnym dla każdego Polaka, które jest hołdem dla walczących za wolność. Wy również podjęliście się trudnego zadania, którego realizacja będzie budowała wizerunek całej Policji. Życząc wam powodzenia, przekażcie proszę słowa uznania najbliższym, których wsparcie i wyrozumiałość podczas pełnienia waszej służby będzie niezwykle istotna. Komendant Stołeczny Policji złożył również słowa podziękowania Dyrektorowi Muzeum Powstania Warszawskiego Janowi Ołdakowskiemu oraz jego zastępcy Dariuszowi Gawinowi za udostępnienie obiektu na uroczystość ślubowania.

Do nowo przyjętych policjantów zwrócił się także Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek odwołując się do przeżyć młodych warszawiaków sprzed kilkudziesięciu lat. - Wasi rówieśnicy walcząc w powstaniu chcieli żyć, ale przyszło im umierać za najwyższą wartość, jaką jest wolność. Pamiętając o ich bohaterstwie podjęliście decyzję o służbie na rzecz bezpieczeństwa. To wasz świadomy i wolny wybór, za który w imieniu wszystkich bezimiennych dziękuję.

Wśród gości dzisiejszej uroczystości byli m.in.: Dyrektor Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji insp. Ryszard Garbarz, Zastępca Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy Paweł Superczyński, Zastępca Dowódcy Garnizonu Warszawa płk Andrzej Śmietana, Zastępca Komendanta Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej płk Krzysztof Mokwa, Zastępca Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej płk Zbigniew Bartnicki, I Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Janusz Szylar, Komendant Miejski PSP m.st. Warszawy st. bryg. Zbigniew Szczygieł oraz Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy Zbigniew Leszczyński.

Policjanci, którzy złożyli dziś ślubowanie przejdą podstawowe przeszkolenie i pełnić będą służbę w Oddziale Prewencji Policji w Warszawie. Do ich głównych zadań należeć będzie patrolowanie stołecznych ulic oraz zabezpieczanie różnego rodzaju imprez o charakterze masowym, imprez sportowych, kulturalnych i zgromadzeń publicznych.

(KSP/mw)

Galeria zdjęć ►

Czytaj również:

  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
  • Ślubowanie w Muzeum Powstania Warszawskiego
Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja