Nowi funkcjonariusze w szeregach wielkopolskiej Policji - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznań

Nowi funkcjonariusze w szeregach wielkopolskiej Policji

Data publikacji 09.12.2015

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyło się ostatnie w tym roku ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. Będą oni pełnić służbę w Oddziale Prewencji Policji w Poznaniu. Jednak zanim trafią do pracy na ulicach województwa wielkopolskiego, odbędą szkolenie w jednej ze szkół policyjnych, gdzie będą zdobywać wiedzę i umiejętności.

W gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu 8 grudnia br. odbyło się uroczyste ślubowanie 43 nowo przyjętych policjantów. Ślubowanie odebrał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Jarosław Rzymkowski, który jako pierwszy powitał ślubujących, ich najbliższych oraz zaproszonych gości. Wśród nich byli: Dorota Kinal - Wicewojewoda Wielkopolski, przedstawiciele miasta Poznania i Powiatu Poznańskiego, podinsp. Andrzej Szary - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego, kapelan KWP w Poznaniu - ks. prałat Stefan Komorowski, a także Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Konrad Chmielewski i mł. insp. Rafał Kozłowski, kadra kierownicza wielkopolskich jednostek Policji i naczelnicy wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Insp. Jarosław Rzymkowski zaznaczył, że już w dniu dzisiejszym rozpoczyna się dla nowych policjantów służba w Policji, która wiąże się z ogromnym wyzwaniem, ale i dużą satysfakcją z wykonywanych obowiązków. W słowie skierowanym do nowo zaślubionych funkcjonariuszy oświadczył, że pomimo trudności z jakimi mogą się spotkać na początku służby, praca w mundurze daje duże możliwości do realizacji, zarówno osobistej jak i zawodowej. Podziękował rodzinom nowych policjantów za obecność podczas uroczystości i prosił o wsparcie dla funkcjonariuszy w początkowym okresie służby.

Jest to dla wszystkich nowo przyjętych bardzo ważny dzień, zarówno w życiu prywatnym i zawodowym. Służba w szeregach wielkopolskiej Policji jest wyróżnieniem, ale i dużą odpowiedzialnością. Teraz czeka ich wytężony czas nauki i zbierania doświadczenia w szkołach policyjnych, a następnie praca w Oddziale Prewencji Policji. Po kilkumiesięcznym przeszkoleniu dołączą do swoich kolegów i koleżanek, by wesprzeć ich w tej trudnej, ale jakże satysfakcjonującej służbie. Praca w mundurze może być dla nich czasem doskonalenia, realizacji zamierzeń, marzeń i czasem rozwoju zawodowego, bo to zapewnia Policja.

Na zakończenie uroczystości zostały wręczone medale: dla zasłużonych policjantów, za długoletnią służbę i za zasługi dla Policji, które otrzymali policjanci i przedstawiciele instytucji, z którymi wielkopolska Policja współpracuje na co dzień, na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców województwa wielkopolskiego. Medale wręczył insp. Jarosław Rzymkowski wraz z Wicewojewodą Wielkopolskim Dorotą Kinal.

Po zakończeniu oficjalnej części przyszedł czas na wspólne pamiątkowe zdjęcia i poczęstunek. Dla wszystkich nowo zaślubionych policjantów, ich rodzin i przyjaciół były to wyjątkowe chwile, które na długo pozostaną w ich pamięci.

(KWP Poznań / mś)

  • Policjanci ze sztandarem
  • Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu
  • Policjanci składają ślubowanie
  • Komendant odbiera ślubowanie
  • Komendant odznacza policjanta
  • Cywile odznaczeni medalami
Powrót na górę strony
Polska Policja